Körfez yatırımcısı mektuba kanmadı

Ali Ağaoğlu, batılı bankaların körfez yatırımcılarına “Türkiye’ye yatırım yapmayın” diye resmi yazı gönderdiklerini belirterek, “Körfezli Türkiye’den vazgeçmez. Bu oyunlara kanmaz” diye konuştu

Körfez yatırımcısı mektuba kanmadı
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin notunu düşürme kararına Körfez yatırımcısı da prim vermedi. Not düşürme amacının ülkeye olan inancı ve yatırımları kesmek olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Londra, İsviçre ve Amerikalı bankalar Körfez yatırımcısına mektup yolluyormuş. Amaç paranın Türkiye'ye gelmesini engellemek. Ancak Körfezli yatırımcı Türkiye'den vazgeçemez. Bu oyunlara kanmaz. Olumsuz algı yaratılmasına karşın Körfez'in ilgisi, yatırım iştahı devam ediyor" diye konuştu. Körfez sermayesini Türkiye'ye çekmek için gerekli adımların da atılması gerektiğini anlatan Ağaoğlu, "Türkiye'den mülk alan yabancıya uzun süreli oturma izni ve vatandaşlık verilmesi konusu hayata geçirilmeli" dedi.

İFM'ye 1 milyar lira harcadık
İstanbul Finans Merkezi'nde (İFM) çalışmalara devam ettiklerini belirten Ağaoğlu henüz satışına başlamadan İstanbul Finans Merkezi'ne 1 milyar lira yatırım yaptıklarını kaydetti. Ağaoğlu "Kaba inşaatımız bitti, biz üzerimize düşeni yaptık ancak bir gecikme var. Bu Türk ekonomisi için elzem bir proje. Ancak bina yapmakla finans merkezi olunmaz. Gerekli yasal altyapı oluşmalı. Vergisel teşvik, ihtisas mahkemelerinin kurulması gibi altyapıların yapılması lazım" dedi.

Arap yatırımcı kirayı bağışlıyor
4 tane kuleyi tamamen yabancı yatırımcılara sattıklarını dile getiren Ali Ağaoğlu, "4 kuleden 2'si apart otel olacak. Diğerleri de kira geliri elde etmek istiyor. Hatta Suudi Arabistanlı bir yatırımcımız 250 daireden alacağı kira gelirini Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor."

Yüzde 300 kazandırdık
Ağaoğlu Maslak 1453'te konutların da yüzde 300 değer kazandığını kaydetti. 15 Temmuz'da başlayacakları kampanyayı bugüne ertelediklerini söyleyen Ağaoğlu, şöyle devam etti: "Bin 500 evi teslim ettik. Kampanyamızda satılmayan 200 ev, 73 ofis kaldı. Bu ev ve ofis için 60 ay için yüzde 0.42, 120 ay için 0.70 faiz oranı seçeneğimiz var. Peşinat ise yüzde 5."
BİZE ULAŞIN