Denizbank inovasyonda dünyanın 1 numarası oldu

DenizBank bankacılık alanındaki en yenilikçi uygulamaları değerlendiren ve uluslararası platformlar arasında en saygını olarak kabul edilen BAI - Global Banking Innovation Awards 2016’da (BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri 2016) Türk bankacılık sektörü adına önemli bir başarıya imza attı.

Denizbank inovasyonda dünyanın 1 numarası oldu

Yarışmada 3 ayrı kategoride 3 farklı inovasyon projesinin yanı sıra "The Most Innovative Bank of 2016" kategorisinde finale kalan DenizBank, bu yıl "Dünyanın En İnovatif Bankası" ödülüne layık görüldü.

DenizBank, "Hızlı Kredi" ve "Pratik Menü" uygulaması ile Ürün ve Hizmet İnovasyonu, "İnternet Bankaclığından E-Devlet'e Direkt Giriş" uygulaması ile de Sosyal ve Toplumsal alanda inovasyon ve Bankacılıkta Yıkıcı İnovasyon kategorilerinde çok sayıda uluslararası finans kurumunun 200'e yakın başvurusu arasından finale kalma başarısı gösterdi.

"BAŞARI HİKAYEMİZİ YAZMAYA, SEKTÖRÜMÜZÜ GURURLANDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Küresel bankacılık sektörünün inovasyon arenası olarak nitelendirebileceğimiz BAI Ödüllerinde Türkiye'yi temsil etmek ve dahası 2014 yılında kazandığımız "Dünyanın En İnovatif Bankası" ödülünü tekrarlamak Bankamız için tarihi bir başarı anlamı taşıyor. Geçtiğimiz yıl yine saygın bir platform olan EFMA Ödülleri'nde "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" ödülünü kazanmamızın ardından bu seneki başarımızla birlikte üç sene üst üste Amerika ve Avrupa'da "Dünyanın En Yenilikçisi" unvanını kazanmak bizler için büyük onur. Bu prestijli organizasyonda ödül alan kurumlar, getirdikleri yenilikçi bakış ile bir anlamda bankacılık sektörünü yeniden şekillendiriyor. DenizBank olarak sürekli gelişim ve yeniliğe açık olarak, bankacılık faaliyetlerimizi her dönemde dijitale göre dizayn ederek ve gemimizin dümenini çok uzun zaman önce bu dünyaya çevirerek uluslararası alanda benzersiz başarılar elde eden bir marka olmayı başardık ve sonucunda dünya çapındaki inovasyon ödüllerine adeta ambargo koyduk. Futbol deyimi ile ifade edersek hat-trick yaptık. Bu açıdan bakıldığında kendimizi bir bankadan çok teknoloji marifeti ile insanların hayatını kolaylaştıran bir kurum olarak görüyoruz. Bu vizyonumuzun böylesine saygın bir platformda bir kez daha ödülle taçlanması motivasyonumuza büyük katkı sağlıyor. Bu vesile ile DenizBank'ın uluslararası alanda ödülleri kucaklamasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN