FETÖ’ye 1 kuruşluk dava

17-25 Aralık operasyonunun ortasında ABD büyükelçiliğinin “Erdoğan’ı indirmek için bizimle misiniz” dediğini açıklayan işadamı Değer, FETÖ’ye 1 kuruşluk tazminat davası açıyor. Değer, “Gözümüzde değeri o kadar” dedi

FETÖ’ye 1 kuruşluk dava

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dava yağmuruna tuttuğu işadamı Abdullah Değer, karşı atağa kalktı. Değer, avukatı Emre Kılıçaslan aracılığıyla, FETÖ'ye 1 kuruşluk tazminat davası açacak. SABAH'a konuşan Değer, "Davayı terör örgütü elebaşısı hakkında açacağım. Çünkü, bizim gözümüzde ederi o kadar" dedi. Herkesin korktuğu dönemde Gülen örgütü ile ilgili açıklamalar yaptığını hatırlatan Değer, şöyle konuştu: "O dönemde iş dünyasında yalnızlaştırıldım. 2013'teki Gezi olaylarından önce ABD Büyükelçiliği'nin bazı elemanları bizi ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bitirmek istediklerini belirterek, kendileriyle işbirliği önermişti. O dönemde buna şiddetle karşı çıkıp, bunu da basınla paylaşmıştım."

DAVA AÇANLAR GÖZALTINA ALINDI
Daha sonra ABD tarafından da hakkımda davalar açıldı. FETÖ ile ilgili yaptığım açıklamalardan sonra da müthiş baskı gördüm. Ben de şimdi beni bitirmek isteyenlere manevi tazminat davası açıyorum." İşadamı Değer, o dönemde kendisine dava açan birçok savcı ve hakimin FETÖ'den tutuklandığını da ifade etti. FETÖ'nün kendi hakkında açtığını bütün davalarla ilgili daha sonra takipsizlik kararı verildiğini kaydeden Değer, "Şimdi bu mağduriyetlerden dolayı sembolik bir rakamla dava açmak istiyorum" dedi. Bir dönem Ankara Genç İşadamları Derneği başkanlığı da yapan Değer, başkanlıktan da yaptığı açıklamalar nedeniyle ayrıldığını söyledi.

BİZE ULAŞIN