Yatırımcılar 'Kurumsal Yönetim' seminerinde buluşuyor

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği TKYD’nin 3 Kasım 2016'da gerçekleştireceği “Özel Sermaye Fonlarının Yatırım Kriterlerinde Kurumsal Yönetimin Yeri ve Önemi” başlıklı eğitim seminerinde, iş dünyasının önde gelen isimleri konuşmacı olarak yer alıyor.

Yatırımcılar 'Kurumsal Yönetim' seminerinde buluşuyor

KİMLER KATILIYOR?

Eğitim semineri Turkven CEO'su Seymur Tarı, Turkven Direktörü Kerem Onursal ve Mavi Jeans CEO'su Cüneyt Yavuz'un katılımıyla düzenlenecek "Özel Sermaye Yatırımlarında Kurumsal Yönetimin Önemi ve Değerlemeye Etkisi ve Bir Uygulama Örneği" başlıklı buluşmayla başlayacak. Ardından The Abraaj Group Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu "Özel Sermaye Yatırımlarında Kurumsal Yönetimin Önemi ve Değerlemeye Etkisi" başlıklı değerlendirmesi ve IFC Kıdemli Yatırım Uzmanı Yusuf Öngören'in sunumuyla devam edecek. Seminerin öğleden sonraki programında ise Esin Avukatlık Ortaklığı Yönetici Ortağı İsmail G. Esin "Kurumsal Yönetim ve Hukuki Açıdan Şirket Satın Almaları", Actera Group Ortağı Can İkinci "Özel Sermaye Yatırımlarında Kurumsal Yönetimin Önemi ve Değerlemeye Etkisi", 3 Seas Capital Partners CEO'su Şevket Başev "Kurumsal Yönetim ve Şirket Değerine Etkisi" ve TFI TAB Food Investments CFO'su Ekrem Özer "Uygulama Örneği" başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.

ÖZEL SERMAYE FONLARI ŞİRKETLERİN BÜYÜMESİNİ FİNANSE EDİYOR

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Özel Sermaye Fonlarının son yıllarda giderek aktif bir rol oynamaya başladığını belirten TKYD yetkilileri, şirketlerin büyümesini finanse etmek ya da mevcut ortaklara likidite sağlama konusunda Özel Sermaye Fonlarının alternatif bir kaynak olduğunu vurguluyorlar. TKYD yetkilileri, konunun şirketler açısından önemi üzerine düzenledikleri eğitim seminerinde konuşmacıların "Yatırım kriterleri nelerdir?", "Bu kriterler içinde kurumsal yönetimin önemi ve değerlemeye etkisi nedir?" sorularını çeşitli örnekler ve yaşanmış tecrübelerle cevaplayacaklarını belirtiyorlar.

BİZE ULAŞIN