Genç çiftçi programıyla hayalindeki çiftliğe kavuştu!

Muş'ta yaşayan Nazire Ular, "Genç Çiftçi Hibe Destek Programı" kapsamında verilen 30 bin lira ile hayalindeki tavuk çiftliğini kurdu. Ular "Bize bu imkanı verdiği için Allah devletimizden razı olsun. Kurduğum işle aylık 3 bin 500 lira gelir elde ediyorum" dedi.

Genç çiftçi programıyla hayalindeki çiftliğe kavuştu!

BAKANLIK KADINLARA UMUT OLDU

Muş'ta yaşayan ev kadını Nazire Ular iş hayaline, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hibe destek programı sayesinde kavuştu. Bakanlığın yürüttüğü, "Genç Çiftçi Hibe Destek Programı", kırsalda yaşayan genç kadınların da umudu haline geldi.

30 BİN LİRA İLE ÇİFTLİK KURDU

Vatandaşları tarımsal üretime yöneltmeyi amaçlayan projenin hayatına dokunduğu kadınlardan biri de 35 yaşındaki Nazire Ular oldu.

Muş'a bağlı Ağaçlı köyünde yaşayan ev kadını Ular, gerçekleştirdiği proje için aldığı 30 bin lira destek ile kurduğu tavuk çiftliğinde yumurta üretimine başladı.

"HAYALİMDEKİ ÇİFTLİĞE KAVUŞTUM"

Ular, uzun yıllar hayalini kurduğu çiftlikte 500 tavuk beslediklerini ve günde 350 yumurta elde ettiklerini söyledi. Çiftlikte üniversite mezunu kardeşine de iş imkanı sağladığını ifade eden Ular, severek yaptığı işiyle genç kadınlara örnek olduğunu kaydetti.

Ular, proje sayesinden ev kadınıyken iş kadını olduğunu belirterek, şunları dile getirdi:

"Bize bu imkanı verdiği için Allah devletimizden razı olsun. Kurduğum işle aylık 3 bin 500 lira gelir elde ediyorum. Bununla ailemi geçindiriyorum. Elde ettiğimiz yumurtaları il ve ilçelerdeki marketlere satıyoruz. İlerleyen dönemlerde çiftliğimi daha da büyütmeyi düşünüyorum. Tavuklarıma özenle bakıyorum. Elde ettiğimiz yumurtalar da tamamen organiktir."

Ular'ın kardeşi Cezmi Çelik ise kurduğu çiftlik sayesinde kendisini iş sahibi yapan ablasının, bölgedeki genç kadınlara da örnek teşkil ettiğini vurguladı.

BİZE ULAŞIN