Erendemir Hälsa’yı dünyaya açacak

İsveçli yatak markası Hälsa’yı satın alan Erendemir, Türkiye’de 25 mağazaya ulaştı. Şirket, Hälsa için yurtdışında üretim lisansı verecek

Erendemir Hälsa’yı dünyaya açacak
İsveçli yatak markası Hälsa'yı geçen yıl ekim ayında satın alan Kayserili Erendemir, Türkiye'de kısa sürede önemli mesafe kat etti. İstanbul başta olmak üzere 7 şehirde 25 mağazaya ulaşan şirket, marka için 5 yılda 40 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Hälsa'yı bir Türk'ün sahip olduğu global marka yapmak istediklerini söyleyen Erendemir Yönetim Kurulu Üyesi İpek Erendemir, projelerini açıkladı. Hälsa'nın üretim lisansını dünyanın çeşitli yerlerindeki girişimcilere vererek burada marka yönetimi yapabileceklerini açıklayan Erendemir, "Ortadoğu'dan lisans almak için başvuru var. Bu formülle dünyaya yayılabiliriz" dedi. Erendemir, ayrıca Avrupa'nın önemli bir şehrinde de mağaza açacaklarını söyledi.

'KARA KOYUN' DİYORLAR
Dünyada üretim bilindiği gibi Uzakdoğu'ya kayıyor. Avrupalı firmalar ülkelerinde sadece marka yönetimi yapıyor, üretimi Uzakdoğu'ya devrediyorlar. Böyle bir ortamda bir Türk firmasının Avrupa'dan şirket satın almasının dikkat çektiğini belirten Erendemir, "İsveçliler bize sürüden ayrılan koyunu ifade ederek 'kara koyun' diyorlar. Cesaretimizden dolayı bizi kutluyorlar. Oradaki şirkette yönetim tamamen bizde." İsveç'in tüm alanlarda fonksiyonelliğin ön planda olduğu bir üretim anlayışı olduğuna vurgu yapan Erendemir, "Tarzları genellikle sadedir. Hälsa da bu konseptte bir marka. El işçiliği ve teknolojiyi buluşturan Hälsa'nın üretim modeli çoğunlukla doğal ürünlere dayanıyor. Amacımız İsveç kalitesini herkese sunmak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN