Yazarkasa POS için son 2 ay

Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçişte son tarih 1 Ocak 2017. E- dönüşüme büyük katkı sağlaması beklenen yeni uygulamayla 10 milyar liralık vergi toplanması hedefleniyor

Yazarkasa POS için son 2 ay
Sanal dünyada gerek özel gerekse de profesyonel işlemlerin yapılabilmesini mümkün kılan e-hizmetler, kurumların ve vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. KEP, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-Tebligat ve yazarkasaPos gibi uygulamaları içerisinde barındıran edönüşüm süreci, önemli işlemlerin tek noktadan gerçekleştirilebilmesine imkân tanıyor. Ticaret hayatı bir yandan kolaylaşırken diğer yanda da etkin şekilde kayıt altına alınıyor. Dönüşümlerin önemli bir ayağını da yazarkasaPos sistemi oluşturuyor. Aynı zamanda sistem, Türkiye, kayıt dışı ile mücadele kapsamında tarihinin en büyük dönüşümlerinden biri olarak nitelendiriliyor. 3 milyona yakın esnaf ve KOBİ'yi ilgilendiren dönüşüm kapsamında hâlihazırdaki tüm yazarkasa ve POS cihazları tarih olacak. Bunların yerini 'Yeni Nesil Ödeme Kayıt Sistemi' adı verilen, yazarkasa ile POS'u tek bir alette toplayan cihazlar alacak. İnternete bağlı yeni nesil akıllı kasalar Maliye Bakanlığı'na anında bildirim yapacak. Vergi denetim müfettişleri de masa başından tek bir tuşla denetim yapabilecek. Yeni sistemle fiş de tarih oluyor. Buna göre Türkiye'de yaklaşık 2.3 milyon POS cihazı bulunuyor. Uygulamayla 10 milyar lira vergi geliri hedefleniyor. Öncelikle yol kenarında otopark hizmeti veren firmalar, restoranlar, ev ve işyerlerine sipariş götüren işletmelerin sisteme geçmesi gerekiyor. Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçişin 1 Ocak 2017 tarihine uzatılmasıyla rahatlayan esnafın önünde bugün itibariyle yaklaşık 3 ay bulunuyor. Özetle yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar iş yerlerine zaman ve maliyet kazancı sağlamakla kalmıyor, kayıt dışı ekonomiyle mücadele açısından da etkin bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Ürün esnafa ekstra gelir imkanı sağlıyor
Yeni Nesil Bütünleşik Masaüstü Yazarkasa POS ile fatura ödeme, kontör yükleme, dijital kupon uygulamaları, sadakat programları ve puan uygulamaları gibi işlemler yapılabiliyor. Katma değerli servisleri sayesinde esnafın ve perakende zincirlerinin yanında olan Verifone, bu platform ile işletmelere ekstra gelir elde etme imkânı da sağlıyor.
BİZE ULAŞIN