Düşük kiralarla markaları AVM'ye çekecek

Nurol GYO’nun İkitelli’de hayata geçireceği AVM yatırımı Oasis Outlet Center’da markalara 2 yıl kira kolaylığı sağlanacak. Kira ortalaması da piyasanın altında tutulacak

Düşük kiralarla markaları AVM'ye çekecek
Nurol GYO'nun Bodrum'dan sonra ikinci AVM yatırımı Oasis Outlet Center üst segment yerli ve yabancı markaları Güneşli'de toplayacak. Markalara kirada ilk 2 yıl kolaylık sağlayacaklarını, bunun yanı sıra kira rakamlarını da mevcut ortalamanın altında tuttuklarını dile getiren Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, "Markalar tercihlerine göre ister sabit isterse ciro bazlı kira ödeme modelini seçebilecek. Onları müşterimiz değil iş ortaklarımız olarak görüyoruz" dedi.

1.000 KİŞİYE İSTİHDAM
120 mağazanın yer alacağı AVM'de kiralamada yüzde 45 oranlarına geldiklerini dile getiren Hatipoğlu, "Hedefimiz yüzde 100 kiralamayla açılmak. AVM'nin 300 milyon dolarlık iş hacmi yaratmasını ve 1.000 kişiye istihdam sağlamasını öngörüyoruz" diye konuştu. TAV ile bir anlaşma yaptıklarını ve transti yolcularını da AVM'ye taşıyacaklarını dile getiren Hatipoğlu, "Dünya markalarını ulaşılabilir fiyatlarla tüketiciyle buluşturacağız. İstanbul'da turist haritası değişti. Daha fazla para harcayan, üst segment markalara ilgi duyan turistlerin sayısı arttı" diye konuştu. Tüketici outlet kavramını da seviyor. Biz de bu potansiyelden yola çıkıp yatırımı hayata geçirdik. Günlük 50 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz" dedi. Hatipoğlu İstanbul'da Oasis markasıyla yeni outlet AVM yatırımları da düşündüklerinin altını çizdi.

KONUTLARIN YÜZDE 80'İ TESLİM EDİLDİ
340 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında 53 dönümlük alan üzerinde bin 176 konut ve 326 anahtarlı bir apart otel de yer alıyor. Konutların yüzde 80'inin teslim edildiğini belirten Hatipoğlu, yaklaşık 60 ailenin de yaşama başladığını ifade etti.
BİZE ULAŞIN