Yanlış yapanı çürük diş gibi sökmeliyiz

Yanlış yapanı çürük diş gibi sökmeliyiz
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, hiçbir bankanın bir firmaya halel getirmek için bir eylemde bulunmaması gerektiğini belirterek, "Bizde de yanlış yapan olur. Onları çürük bir diş söker gibi kendi aramızdan sökmek için her türlü gayreti gösteririz" dedi. İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve TBB yönetim kurullarının önceki gün gerçekleştirdiği ortak toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aydın, müşterilerinin bir bölümünü kendilerini eleştirdiğini belirterek, "Haklı da olabilirler. Yanlış ya da eksik yaptığımız işler de olabilir" dedi.

İLETİŞİMSİZLİK İTİRAFI
"Reel sektör ile bankacılık sektörü arasında bir iletişim sorunu mu var?" sorusu üzerine Aydın, şunları kaydetti: "Aslında en çok iletişimci istihdam eden sektörüz. Yetkin insanlarla çalışıyoruz. Ama bunda başarılı olduğumuzu söyleyemem. Noksanımız da var. Bizden de karşı taraftan da var."

AYIKLAMA ŞART
Aydın, Avrupa ya da ABD bankaları gibi devletten yardım almadıklarını belirterek, "Ama bizim duruşumuzda, güvenimizde, uygulamalarımızda yanlış yapan arkadaşlar varsa hem müşterilerimiz hem de bizim tarafımızdan onların da ayıklanması gerekiyor. Çünkü işimizi iyi yapan arkadaşlar da var, eksik yapanlar da var. Benim genel müdürlük yaptığım bankada da yanlış yapan olabilir. Onları ayıklamaya devam edeceğiz. Reel sektör ile finans sektörünü güven içerisinde ülkenin büyümesine ve kalkınmasına hep birlikte motive edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN