Ünlü baklavacı Seyitoğlu tutuklandı

Habeş Seyitoğlu Baklavaları’nın ortağı Seyitoğlu, FETÖ’den tutuklandı. Seyitoğlu, yüksek himmet topladığı için Gülen’in tespih gönderdiği işadamıydı

Ünlü baklavacı Seyitoğlu tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/ PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklavaları'nın ortağı ve Dış Ticaret Genel M��dürü Serdar Seyitoğlu FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

GÜLEN HEDİYE GÖNDERMİŞ
Soruşturma savcısı Gökalp Kökçü tarafından sorgulanan Serdar Seyitoğlu, savcılıktaki işlemlerinin tamamlanması ardından "silahlı terör örgütü üyesi olma" suçlamasıyla tutuklama talebiyle dün mahkemeye sevk edildi. Savcılık sorgusunda etkin pişmanlık teklifini reddettiği ve örgütsel tavır gösterdiği ileri sürülen Seyitoğlu, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Serdar Seyitoğlu'nun FETÖ'nün finansmanı için işadamlarından himmet topladığı, çok fazla para topladığı için de Fetullah Gülen tarafından takke, tespih ve namazlık gibi bazı simgesel hediyelerle ödüllendirildiği iddia edildi. Seyitoğlu'na topladığı himmetler arttığı için Gülen tarafından ABD'den plaket de gönderildiği iddia edildi. Bilindiği gibi Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklavaları ortağı Mustafa Seyitoğlu, örgütün Bağcılar bölgesindeki evlerinin ihtiyaçlarını karşıladığı ve mütevelli abisi pozisyonunda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

BİZE ULAŞIN