Galip Öztürk halka açık 3 fonu satın aldı

FETÖ mağduru işadamları arasında yer alan ve yaklaşık 2.5 yıldır yurtdışında olan Galip Öztürk, yurda döner dönmez isminden söz ettirmeye başladı. İhanet çetesinin elinden alınan Koza ipek Grubu'nun madenlerine talip olduğunu açıklayan Öztürk, bugün halka açık 3 şirkete talip olduğunu duyurdu.

Galip Öztürk halka açık 3 fonu satın aldı

Galip Öztürk Turizm Yatırımları A.Ş. tarafından KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yapılan açıklamada, Mustafa Şahin ile yapılan anlaşma ile; Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin her biri 1 TL nominal bedelli toplam 67.114 TL tutarındaki 67.114 adet imtiyazlı A Grubu nama yazılı hissenin tamamının, Euro Trend Yatırım Ortaklığı'nın her biri 1TL nominal bedelli toplam 107.000 tutarındaki 107.000 adet imtiyazlı A Grubu nama yazılı hissenin tamamının, Euro Kapital Yatırım Ortaklığı'nın her biri 1TL nominal bedelli toplam 100.000 tutarındaki 100.000 adet imtiyazlı A Grubu nama yazılı hissenin tamamının, Galip Öztürk Turizm Yatırımları A.Ş. tarafından satın alınması amacıyla 29 Ekim 2016 tarihinde protokol imzalandığı bildirildi.

YÖNETİM KURULUNA YETKİ VERİLDİ

Yapılan açıklamada konuya ilişkin olarak payların devrinin gerçekleşmesi için SPK'ya ve gerekli diğer resmi mercilere başvuruda bulunulması ve bu işlemler için yönetim kurulunun yetkilendirilmesine karar verildiği de belirtildi.

BİZE ULAŞIN