2017 yeni yatırımların yılı olacak

Ekonomik reformların destekçisi ve tamamlayıcısı olduklarını belirten Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu, “2017’de ekonomik seferberlik anlayışının öne çıkacağına ve yeni yatırımların olacağına inanıyoruz” dedi

2017 yeni yatırımların yılı olacak
Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, reel sektörün desteklenmesi, istihdamın arttırılması, reformların devam etmesi ve kamuda tasarruf konularının gündemde olacağı 2017 yılında, küresel ölçekteki bazı risklerin de var olmaya devam edeceğini söyledi. Taşkesenlioğlu, "ABD'de faizlerin beklenenden daha hızlı artma ihtimali, ülkelerin dış ticarette artan korumacılık eğilimi, finansal sektördeki global sorunlar ve yüksek borçluluk oranları büyüme üzerinde riskler yaratmayı sürdürecek. 2017 yılında ekonomik seferberlik anlayışının öne çıkacağına, Türkiye içinse yeni yatırımların olacağına inanıyoruz. Türk bankacılık sektörü, ekonomimizin en güçlü dayanağı olduğunu bir kez daha gösterecek" diye konuştu.

REFORMLARIN DESTEKÇİSİYİZ
Tüm bankacılık hizmetlerini, firmaların uluslararası rekabette marka değerine önemli katkılar sağlayacağına inandıkları düzenlemelerle aynı hedefler ve ortak anlayış çerçevesinde geliştirdiklerine değinen Taşkesenlioğlu, "Türkiye'de ekonomik reformların destekçisi ve tamamlayıcısı olma misyonuyla, ülkemizin ekonomik kalkınmasında rol almaya çalışan tüm müşterilerimize elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

TİCARİ KREDİLER % 15 ARTTI
Halkbank'ın güçlü sermaye tabanı ve etkin risk yönetimi anlayışıyla sadece Türkiye'nin değil, bölgenin önde gelen finans kuruluşları arasındaki güçlü pozisyonunu koruduğunun altını çizen Taşkesenlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yılın üçüncü çeyreği itibarıyla bizi en mutlu eden sonuçlardan biri, KOBİ kredilerimiz de dâhil olduğu toplam ticari kredilerimizdeki artıştı. Ticari kredilerini 2015 yıl sonuna göre yüzde 15.4 artışla 115 milyar TL'ye yükselten bankamız, reel sektörün en büyük destekçisi olmaya devam edeceğini bir kez daha gösterdi. Müşterilerimize verdiğimiz güvenle, 2017 yılında da iddialıyız. Bu yıl kredilerde büyüme hedefimiz yüzde 15. Bu hedefi tutturabilmek için yeni kampanya ve ürünler geliştireceğiz."

BİZE ULAŞIN