Dünyagöz’den Emeklilere Ücretsiz Muayene

Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Dünyagöz’ün tüm hastanelerinde 55 yaş üstü Emeklilere Ücretsiz Göz Muayenesi uygulamasını, ameliyat ihtiyacı olanlara ise Dünyagöz Sağlık planı uygulamasını başlattıklarını duyurdu

Dünyagöz’den Emeklilere Ücretsiz Muayene
Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Baskanı Eray Kapıcıoglu, dünyanın en büyük göz hastaneler zinciri olarak "Iyi Görmek Herkesin Hakkı" misyonuyla "Ameliyat Ihtiyacı olan herkes için Dünyagöz Saglık Planı ve Emekliye Ücretsiz Muayene" isimlerini tasıyan 2 büyük uygulama baslattıklarını ve göz saglıgı hizmetinde sınırları ortadan kaldırdıklarını anlattı.

"İYİ GÖRMEK HERKESİN HAKKI MİSYONUYLA" İKİ ÖNEMLİ PROJE BAŞLATTIK
Kapıcıoglu, emeklileri yakından ilgilendiren uygulamayla ilgili su bilgileri verdi: Bize dünyanın 107 ayrı ülkesinden insanlar gelip kaliteli göz saglıgı hizmeti alıyorlar ancak kendi vatandasımız ücret kaygısı yüzünden gelmiyorlardı. Bizim kapılarımız herkese açık. Simdi de tüm Türkiye'nin faydalanacagı iki önemli projemizi hayata geçirdik; Ameliyat ihtiyacı olanlar için "Dünyagöz Saglık Planı" ve emeklilerimize özel "Emekliye Ücretsiz Muayene" uygulaması. Emekli vatandasımız geldi, alanında uzman doktorumuza ücretsiz olarak detaylı göz muayenesini oldu. Tedavi veya tetkik ihtiyacı dogarsa, tüm hizmetlerimizden Dünyagöz Saglık Planı sayesinde çok özel avantajlarla faydalandıracagız. Ancak bizim bu uygulamadaki en önemli hedefimiz emekliye iyi imkânlarla göz muayenesi yapmak ve gözündeki sorunun en dogru tespitiyle rapor halinde kendisine vermek. Gerisi hastanın istegine baglı. Nerede istiyorsa orada tedavi olabilir. Emeklilere ücretsiz muayene ile vurgulamak istedigimiz su; gözünde problemi olanlar gelip rahatlıkla bizde muayene olabilirler.

GÜNDE 10 BİNİN ÜZERİNDE EMEKLİDEN TELEFON GELİYOR
Türkiye'de 20 ayrı noktada 8 bin poliklinik kapasitesiyle hizmet verdiklerini vurgulayan Kapıcıoglu, "80 kisilik çagrı merkezimiz var baslayalı daha 2 hafta oldu ama talep çok büyük. Çagrı merkezimize günde 10 binin üzerinde telefon geliyor. Acil ihtiyacı olanları öne alıyoruz. Kapasitemizin bir kısmını ve konsatrasyonumuz bu konuya ayırdık. Günde 8000 muayene ve 1000 ameliyat kapasitesine sahip büyük bir kurumuz. Saglıkta fırsat esitligine inanıyoruz. Iyi görmek herkesin hakkı felsefesiyle bu yola çıktık. Herkesin göz saglıgını korumayı hedefliyoruz. Yeter ki halk düzgün ve layık oldugu kaliteli saglık hizmetini alabilsin. Doktorlarımız da inançla ve destekleyerek dahil oldular. Biz bu markayı halkımızın sayesinde bu noktalara getirdik. Simdi onlara hizmet bizim görevimiz. Aldıgım karardan çok memnunum ve çok mutluyum.

HİZMET KALİTEMİZ "YÜZDE YÜZ HASTA MEMNUNİYETİMİZ"
Biz yüzde yüz hasta memnuniyet odagıyla hizmet veriyoruz. Bize gelis sebebi ve gelis sekli ne olursa olsun ayırt etmeyiz. Biz hastalarımızın memnuniyeti için çalısıyor bu konuyu çok ciddiye alıyoruz. Her hastanemizde hastalarımızı karsılayan ve onların tüm süreçlerinde refakat eden Hasta Hizmetleri Müdürlügü hastalarımızın memnuniyeti için çalısır. Muayenelerimiz ileri teknoloji tıbbi cihazlar ve uzman doktorlar tarafından detaylı sekilde yapılıyor. Gözün tüm katmanlarına ve damla ile göz bebegi büyütülerek göz dibindeki en ince ayrıntıya bakılarak her türlü bulgu arastırılıyor, tüm muayene ve tetkik bulguları hastalarımıza teslim ediliyor.

DÜNYAGÖZ SAĞLIK PLANI NEDİR?
Bu Plan ameliyat ihtiyacı olan vatandaslarımızın herhangi bir kaygı yasamadan Dünyagöz kalitesinde kolaylıkla hizmet alabilmeleri için hazırladıgımız ve Aralık 2016'da hayata geçirdigimiz bir nevi saglık poliçesi. Dünyagöz Saglık Planı sahipleri ihtiyaçları olan 2 göz; lazer, katarakt, glokom, sasılık, üst ve alt göz kapagı düsüklügü, gözyası kanal tıkanıklıgı, arpacık ve retina ameliyatları gibi 8 önemli ameliyattan birini istedikleri hastanemizde ve istedikleri gün rahatlıkla olabiliyor. Ayrıca Dünyagöz Saglık Planının içinde 2 kez muayene olma hakkı da var.
? Kimler faydalanabilir? Herhangi bir kriter var mı? Ameliyat ihtiyacı olan herkes faydalanabilir... Dünyagöz'e ulasan, maddi kaygısı olup ameliyat ihtiyacını oldugunu belirten kisilere sunulan hizmet için yas sınırı, hastalık ayrımı yok. "Iyi Görmek Herkesin Hakkı Misyonuyla" sundugumuz özel bir hizmettir. Paketi almak ve içindekilerden yararlanmak için yas farkı yok. Hastalık ayrımı yok, beklemek yok.
? Bu plana nasıl sahip olunur? Çok pahalı mı? Bu plana sahip olmak isteyenlerin çagrı merkezimizi araması yeterli. Fiyatının her bütçeye uygun oldugunu rahatlıkla söyleyebilirim.
? Simdiye kadar kaç kisi plandan faydalandı? 2.5 ayda 10 bin kisi satın aldı, yüzde 70'i de ameliyatını oldu. Türkiye'deki tüm hastanelerimizde geçerli.
? Saglık planı uygulamanızın belli bir süresi var mı? Su an belirledigimiz bir sınır yok. Kapasitemiz alt yapımız bu uygulamaları kaldıracak büyüklükte.

YENİ HASTANELERLE 1.000 KİŞİLİK İSTİHDAM
Geçen yıl Türkiye'de sekiz, yurtdısında ise Amsterdam ve Bakü'de hastane açtıklarını dile getiren Kapıcıoglu sunları söyledi: "15 ay evvel basladıgımız 10 tane hastane projemiz vardı. 2016'nın Kasım, Aralık, Ocak ayında hepsini açtık. Hollanda'nın Amsterdam sehrinde de bir yatırımız var. Ameliyat yapmaya basladık. Azerbaycan'ın baskenti Bakü'de de bir hastane açtık. Bu iki yeni yurtdısı açılısımızla birlikte Türkiye ve yurtdısında 25 noktada hizmet vermeye baslayacagız. Bu yıl açtıgımız hastanelerle 1000 kisiye yakın istihdam sagladık. Yurtdısı da dahil bu 10 hastaneye 155 milyon dolarlık yatırım yaptık. Amsterdam'daki yatırımımız. 8-9 milyon. Oradan zaten çok hastamız geliyordu. Amsterdam'da belli ameliyatları yapacagız, büyük çaplı ameliyatlar Türkiye'de gerçeklestirilecek. Amsterdam hastanemiz aynı zamanda Belçika, Almanya, Ingiltere ve Fransa'dan gelecek hastalar içinde merkez niteliginde. Ülkemizde saglık turizminin gelismesi önceliklerimiz arasında. Yılda 107 ayrı yabancı ülkeden yaklasık 70 bin hasta bize tedavi olmak için geliyor."

7/24 GÖZ AMELİYATI YAPIYORUZ
Su anda grup genelinde 2 bin 500'ün üzerinde çalısanları oldugunu ifade eden Kapıcıoglu, "265 göz doktorumuz hastalarımıza hizmet veriyor. Etiler'de bulunan hastanemizde çok ciddi bir Ar-Ge merkezimiz var. Bu merkezde yurtdısından gelen doktorlara egitimler veriliyor" diye konustu. Bu cerrahi egitim departmanında sadece dünyanın sayılı egitim arastırma hastanelerinde bulunan cihazlar ile yurtiçinden ve yurtdısından gelen oftalmologlara özel sertifikalı egitimler verdiklerinin altını çizen Kapıcıoglu, "Sadece Türkiye'de degil, dünyada 7/24 çalısan tek brans hastanesiyiz. Herhangi bir ameliyat ihtiyacı dogdugunda günün hangi saati olursa olsun doktor ve saglık görevlilerimiz görevleri basındadır" seklinde konustu.
BİZE ULAŞIN