THY’den yasağa karşı ücretsiz laptop atağı

Uçak kabinlerine gelen bilgisayar yasağı THY’yi harekete geçirdi. THY Genel Müdürü Ekşi, “Mantıksız bir yasak ama biz de business sınıftaki yolculara ücretsiz laptop vereceğiz” dedi

THY’den yasağa karşı ücretsiz laptop atağı
Türk Hava Yolları (THY) ABD ve İngiltere'ye yapılan uçuşlarda yolcuların cep telefonundan büyük elektronik cihazların kabine alınmasını yasaklayan kararı üzerine ücretsiz dizüstü bilgisayar (laptop) vermeyi kararlaştırdı. THY, ekonomi sınıfındaki yolcularına ücretsiz wi-fi hizmeti de sağlayacak.

TEKNİK GEREKÇESİ YOK
THY'nin bu yıl 3'üncüsünü düzenlediği İstanbul Lale Festivali Tanıtım Zirvesi'nde soruları yanıtlayan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, ABD ve İngiltere'nin elektronik cihazların kabine alınmasına yasak getiren uygulamasını değerlendirdi. Ekşi, 5.5 yıl Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yapmış biri olarak bu kararın teknik bir gerekçesinin olmadığına inandığını söyledi. Yasağın ardından yolcuların tablet ve elektronik cihazlarını hasarsız şekilde taşıyacaklarını garanti ettiklerini vurgulayan Ekşi, yasaktan etkilenen business class yolcuları için seyahatleri süresince ücretsiz laptop vereceklerini belirtti. Laptop alımı için de çalışmalara başladıklarını vurgulayan Bilal Ekşi, "Cihazların alım süreci ile ilgili çalışmalar sürüyor. Kurum olarak yolcularımz için daha fazla ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Bu uygulamanın yakında sona ereceğini düşünüyorum. Yolcularımızı memnun etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

REZERVASYONLAR ARTIYOR
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, mevcut rezervasyonlara bakıldığında ve yolcu talebine göre, 2017'nin geçen yıla göre daha iyi olacağını gördüklerini söyledi. Bilal Ekşi, "Gelen rezervasyonlar bunu gösteriyor. Türkiye'ye turistler geri dönmeye başladılar" diye konuştu. Lale Festivali Zirvesi için 12 ülkeden 250 kişilik uzman ve iletişimcilerin geldiğini söyleyen Ekşi, "Ortadoğu ve Kuzey Afrika'dan yolcu sayısını artırmak için charter ve tarifeli direkt seferlerimizle turizme desteğimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN