WhatsApp’tan emoji gibi para gönderilecek

WhatsApp, dijital ödeme furyasına adım atıyor. Uygulamada artık emoji veya mesaj yollar gibi para gönderilebilecek. İlk denemelerin 200 milyon aktif kullanıcı olan Hindistan’da yapılacağı belirtiliyor

WhatsApp’tan emoji gibi para gönderilecek
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, çok konuşulacak bir özellik için düğmeye bastı. Uygulamada artık emoji yollar gibi para transferi yapmak mümkün olacak. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, uygulama üzerinde bir dolar simgesi olacak ve buradan miktar girilerek para gönderimi yapılacak. Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ın böylece dijital para dünyasına adım attığı da belirtiliyor. Facebook'un halihazırda Messenger üzerinden para transferi hizmeti dünyada bir çok ülkede kullanımda ve bu sistemin bir benzerinin WhatsApp'ta da kullanıma sunulması bekleniyor. Uygulamanın artık kullanmak için banka bilgileri de isteyeceği bir diğer söylenti.

HİNDİSTAN'DA BAŞLAYACAK
WhatsApp bu özelliği ilk olarak Hindistan'da kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Hindistan'da aylık 200 milyon aktif kullanıcısı olan WhatsApp'ın bu ülkeyi ilk olarak seçmesi de bu büyük ölçekten kaynaklanıyor. CNNMoney'e konuşan bir şirket yetkilisi "Hindistan bizim için önemli bir ülke. Dijital Hindistan vizyonuna da destek olmak istiyoruz" dedi. WhatsApp'ın bir süre önce yıllık abonelik ücretini kaldırmasının ardında da bu yeni planın olduğu belirtiliyor. Bir yıl boyunca ücretsiz olan uygulama, bir yıldan sonra 0.99 dolar ücret alıyor. WhatsApp'ın yıllık abone ücretinden şu ana kadar 15 milyon dolar kazandığı açıklanmıştı.
BİZE ULAŞIN