Yeni sistem bizi büyütür

Yeni sistem bizi büyütür
Türkiye'nin önde gelen Sanayi ve Ticaret Odaları başkanları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin siyasi ve ekonomik istikrarı pekiştireceğini belirtti. SABAH'a değerlendirmelerde bulunan başkanlar şunları söyledi:
Nurettin Özdebir (Ankara Sanayi Odası Başkanı): Bürokrasinin hâkim olduğu bir sistem var. Bunları aşmak gerekiyor. Bürokrasi vatandaşın işini çözmek yerine, yavaşlatan bir yapıya dönüşmüş durumda.
İbrahim Çağlar (İstanbul Ticaret Odası Başkanı): Yeni anayasa, siyasi ve ekonomik istikrarı perçinleyecek. Yeni sistemin getireceği güçlü liderlik; reyting oyunları, siyaset ve ekonomide gece yarısı operasyonları ile küresel algı tehditlerinin önüne geçecek. Yürütme erki çok daha hızlı işleyecek.
Gürsel Baran (Ankara Ticaret Odası Başkanı): Anayasa değişikliği referandumu istikrar ve güven ortamının sağlamlaştırılması için çok olumlu sonuçlar doğuracak. Yenikapı ruhunu tahkim ederek yolumuza devam edeceğiz.
İsmail Uğur (Balıkesir Sanayi Odası Başkanı): 16 Nisan'dan sonra son yıllarda arka arkaya hayata geçirilen dev projelerin hız kazanacağına inanıyorum. Sürecin sonrasında da ekonomik gelişmelerin meyvesini toplamaya devam edeceğiz.
Bülend Engin (Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı): 16 Nisan sonrasında yeni anayasa ile ülkemizin siyasi ve ekonomik duruşu daha da güçlenecek, büyüme hedefi rakamlarına inanç yükselecektir. Ülkemizin ekonomik değerlerinde büyümeler yaşanacaktır.
BİZE ULAŞIN