Avrupa’nın parlayan yıldızı

Japon Honda Motor Avrupa Başkanı Inoue, Türkiye’nin Avrupa’nın parlayan yıldızı olduğunu söyledi. Şekerpınar fabrikasının 20’nci yıl kutlamalarına katılan Inoue, kapasite artırım sinyali verdi

Avrupa’nın parlayan yıldızı
Japon otomotiv devi Honda'dan Türkiye'deki 20'nci yılını kutluyor. Otomobil üretimine 1997'de 6'ncı nesil Civic Sedan ile başlayan Honda Türkiye'nin 20'nci yılı için fabrikada bir tören düzenlendi. Törene katılan Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue Türkiye'ye övgüler yağdırdı.

KAPASİTE ARTIRIMI SİNYALİ
Türkiye'nin sergilemiş olduğu performanstan duyduğu memnuniyeti ifade eden Honda Motor Avrupa Başkanı Katsushi Inoue, Honda Türkiye'nin Avrupa'nın parlayan yıldızı olduğunu söyledi. Türkiye'nin dinamiklerine güvendiğinin altını çizen Inoue, fabrikada üretim adetlerinin 100 bin adede çıkacağı sinyalini verdi. Şubatta C sedan segmentinde yüzde 15 payına ulaştıklarını ve model sıralamasında üçüncü olduklarını ifade eden Inoue, "Dizel modellerin hakim olduğu Türkiye pazarında, dizel motor seçeneği olmadan elde edilen bu sonuçlar takdiri hak ediyor. Sadece Türkiye özelinde değil, Honda Türkiye, Avrupa genelinde de son derece başarılı bir performans sergiliyor. Honda Türkiye geçen yıl aralık ayında İngiltere ve Almanya'yı geçerek birinci sıraya yerleşmişti. Şu anda Honda Türkiye, Avrupa'nın parlayan yıldızı haline geldi. Bu yıl için de büyük bir beklenti yaratmış durumda" dedi. Honda İngiltere Fabrikası Başkanı Soichi Yamamoto da, Honda Türkiye'yi 300 bininci araç üretimi için tebrik etti. İngiltere ve Türkiye'deki fabrikaların yakın işbirliği ile Honda'nın Avrupa'daki rekabet gücünün artacağını kaydetti.
BİZE ULAŞIN