Bursalı Megane ‘Yılın Otomobili’

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimlerinde Bursa’da üretilen Renault Megane Sedan birinci seçildi. Megane, OGD üyelerinden toplam 4.430 puan almayı başardı

Bursalı Megane ‘Yılın Otomobili’
Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen "Türkiye'de Yılın Otomobili" (TYO) yarışmasının birincisi Bursalı Renault Megane Sedan oldu. OGD üyesi 78 otomotiv gazetecisinden toplamda 4 bin 430 puan alan araç, birinciliğe ulaştı. Geçen yıl bu ödülün sahibi Skoda Superb olmuştu. Yarışmada 7 finalist "Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı" kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi. Feriye Palace'da gerçekleştirilen törende konuşan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Türkiye'de yılın otomobili finalinin bir önceki yıl da olduğu gibi yine büyük heyecana sahne olduğunu söyledi. Tüm finalistler arasında büyük bir rekabetin yaşandığını belirten Sandık, "Tamamen objektif bakış açısıyla otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde tuttuk" dedi. "Türkiye'de Yılın Otomobili" ödülünü alan Renault Mais Genel Müdürü ve CEO'su Berk Çağdaş da otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk yaşadıklarını belirtti. Çağdaş ödülü aldıktan sonra şunları söyledi: "Otomotiv Gazetecileri Derneği'ne çok teşekkür ediyorum. Bu otomobilin arkasında milyonlarca euroluk bir yatırım ve binlerce insanın emeği var. Her şeyden önce ise Türk mühendis ve işçilerinin emeği bulunuyor. Bunların oluşturduğu güzelliğin de halkımız nezdinde kazandığı bir beğeni var. Biz bu ödülün ağırlığını ve sorumluluğunu çok iyi biliyoruz. O yüzden bu ödülü her şeyden daha değerli bir şekilde saklayacağız."


Renault Mais CEO 'su Berk Çağdaş ödülünü OGD Başkanı Ufuk Sandık'ın (solda) elinden aldı.

ANADOL EKİBİNE PLAKET
'Türkiye'de Yılın Otomobil Yarışması'nın ödül töreninde ayrıca Türk otomotiv sektörüne katkı sağlayanlara onurlandırmayı planlayan OGD, Anadol markalı otomobilleri hayata geçiren ekibe Türk otomotiv sektörüne yaptıkları katkılardan dolayı şükran plaketi verdi. Şükran plaketini OGD Başkan Yardımcısı Emre Özpeynirci Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk'e takdim etti. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışma, PPG Türkiye Otomotiv Tamir Boyaları ana sponsorluğunda, Intercity, Bridgestone ve Shell Helix Motor Yağları cosponsorluğunda gerçekleştirildi.

HANGİ OTOMOBİL KAÇ PUAN ALDI?


FORMULA 1 MÜJDESİ
'Türkiye'de Yılın Otomobil Yarışması ödül töreni müjdeli bir habere de sahne oldu. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Formula 1 Başkanı ile toplantı yaptıklarını ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde yarışların yeniden Türkiye'ye getirildiğini söyledi. Ak, " Formula 1'i bu kez 150 bin izleyiciyle düzenleyeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN