Türkiye zincirlerini kırdı

Türkiye zincirlerini kırdı
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle birlikte Türkiye zincirlerini kırdı, yapısal reform ve yatırım atağı başlıyor. "Evet"in kazananı asgari ücretliden emekliye, esnaftan iş dünyasına kadar toplumun tüm kesimi oldu. Finansal mimari yenilenirken, 2017'de başlayan toparlanma hız kazanacak, piyasalar canlanacak, yeni fonların oluşması yatırımcıya finansal desteği artıracak.

İSTİKRAR GARANTİDE
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ekonominin gelişmesi için uygun bir altyapının oluştuğunu belirterek, orta ve uzun vadede siyasi istikrarın garanti altına alındığını söyledi. Canikli, "Türkiye'ye yatırım yapacaklar siyasi istikrarla ilgili kaygı taşımayacak" dedi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de, referandum sonrası yeni dönemde fiyat istikrarının hükümetin önceliklerinden olduğunu belirterek, "Güçlü büyüme, ülkenin kalkınması, vatandaşın reel gelirinin artması için bu önemli" dedi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, yeni sistemle piyasalara canlılık geleceğini belirterek, "Bireylerin ekonomik durumunda ciddi bir iyileşme olacak. Bu yıl başlayan toparlanma hız kazanacak" değerlendirmesini yaptı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli de, yeni sistemle birlikte yatırım atağının, yapısal reformlara süratle başlanacağını söyledi. Gedikli, "Güçlü ekonomi güçlü Türkiye demektir. Yatırım ve güven ortamı tesis edildi" dedi.

YAPISAL REFORMLAR BAŞLIYOR PERSONEL REJİMİ: Kamu personel rejimi ve kıdem tazminatı fonu yaşama geçirilecek. Taşeron işçiler kadroya alınacak.
VERGİ ADALETİ: Gelir Vergisi Yasası yaşama geçirilecek. KDV, Vergi Usul Kanunu'nda da vatandaş lehine düzenlemeler yapılacak.
YAPILANDIRMA UZUYOR: Vergi borçlarının yapılandırılmasında yeni bir fırsat daha verilecek.
ÜRETİM PAKETİ: Üretim reformu paketi Meclis'e gönderilecek. Bu kapsamda teşvikler yeniden gözden geçirilecek.
YATIRIMLAR HIZLANACAK: Mega projeler, altyapı yatırımları hızlanacak. Yatırımların önü açılacak.
BİZE ULAŞIN