Honda’dan performans atağı

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen İstanbul Autoshow’da yeni Civic Type R ve NSX modelleri sergileniyor. Honda’nın merakla beklenen NSX modeli fuarla birlikte satışa sunulacak

Honda’dan performans atağı
Honda, İstanbul Autoshow'da gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Ürün gamını baştan aşağı yenileyen Honda yeni modellerle otomobilseverlerin ilgi odağında kalmaya devam ediyor. Honda, Autoshow'da Jazz, Civic Hatchback, Civic Sedan, HR-V, C-RV olmak üzere ürün gamının tamamını otomobilseverlerle buluşturacak. Sadece güncel ürün gamını sergilemekle kalmayacak olan Honda, 2017 İstanbul Autoshow'da yeni Civic Type R ve Autoshow ile birlikte satışına başlanacak NSX olmak üzere iki yeni modelini lanse edecek. Honda ayrıca Formula 1 aracını standın performans bölümünde fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunacak.

İKİNCİ NESİL YOLDA
Honda, efsane NSX'in ikinci nesli ile süper spor otomobil arenasına yeniden giriyor. İlk kez 1990'da yollara çıkan ilk nesil gibi yeni nesil NSX de ortadan motorlu yapıya sahip. NSX'in sahip olduğu performansın kalbini V6 silindirli benzinli motor ile 3 adet elektromotoru kapsayan hibrit bir yapı oluşturuyor. Arka aksın önüne uzunlamasına yerleştirilen 75 derece açılı V6 silindirli DOHC motor twin-turbo ile besleniyor. Motorun ürettiği güç 9 oranlı çift kavramalı otomatik şanzıman üzerinden tekerleklere aktarılıyor. Benzinli motor ile şanzımanın arasına yerleştirilen elektromotor hızlanma, fren ve vites değişim performansını arttırırken ön aksta görev yapan diğer 2 elektromotor ise hızlanmanın ve frenin yanı sıra Tork Vectoring görevi görerek sağ ve sol dönüşlerde tork desteği sağlıyor. Arka aksta görev yapan elektromotorla benzinli motor ve ön aksta görev yapan 2 adet elektromotordan oluşan sistem böylece dünyanın en gelişmiş dört tekerlekten çekişi olan Super Handling All Weel Drive (SH-AWD) sistemine hayat veriyor.

ÖDÜLLÜ MOTOR
Yeni Honda Type R, daha önceki Type R modelleri gibi Type R geleneğine bağlı kalarak yüksek performanslı kompakt hatchback sınıfının en dinamik ve en hızlı otomobillerinden biri olmayı sürdürüyor. Yeni Type R, yeni Honda Civic Hatchback modelinin teknik yapısından yararlanıyor. Honda mühendisleri yüksek performans beklentilerini karşılamak üzere teknik yapıyı kapsamlı bir şekilde revize ettiler. Birçok ödül alan önceki nesilde kullanılan 2.0 litrelik VTEC-TURBO benzinli motor yeni Type R'da da kullanılıyor. Elden geçirilen motor 320 bg güç ve 400 Nm tork üretiyor.
BİZE ULAŞIN