Sur Yapı’dan 600 milyonluk dev yatırım

2017 yılında da yeni yatırımlarını sürdüren Sur Yapı, Emlak Konut arazisine bin konutluk proje yapacak. 600 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek olan Semt Bahçekent’te fiyatlar 195 bin liradan başlıyor

Sur Yapı’dan 600 milyonluk dev yatırım
2017 yılını yatırım yılı ilan eden Sur Yapı, tam gaz proje atağında. Geçtiğimiz aylarda Koşuyolu projesini satışa sunan Sur Yapı, şimdi de Bahçekent'te Emlak Konut GYO arsasında hayata geçireceği toplam 1.000 konutluk yeni projesi Semt Bahçekent için kolları sıvadı. Projenin ilk etabında 669 daire ve 26 ticari alanı bulunuyor. 600 milyon liralık yatırımla hayata geçecek Semt Bahçekent'te daireler lansmana özel 195 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

145 dönümlük parka komşu
Yaklaşık 125 bin metrekare inşaat alanına sahip Semt Bahçekent, Yeni Havalimanı ve 3'üncü köprü bağlantı yollarının çok yakınında yer alıyor. 145 dönümlük Hayat Parkı'na komşu konumda olan proje, ulaşım ağlarına da yakınlığıyla dikkat çekiyor. Projeyle ilgili bilgi veren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Emlak Konut ihalesi ile Bahçekent bölgesinde iki etaplı bir projenin yapımını üstlendik. Semt Bahçekent projemiz bunlardan ilki. Toplam 1.000 konut hayata geçireceğiz. Yaklaşık 30 ay sonra da teslim edeceğiz" dedi. Bahçekent'in kamu ve gayrimenkul yatırımlarının yoğunlaştığı, ulaşım imkânlarının zenginleştiği İstanbul'un yeni uydu kentinin bir parçası olduğunu anlatan Elmas, "Bahçekent bölgesindeki en önemli aktör Emlak Konut... Emlak Konut'un öncülüğü ile bölge planlı bir şekilde gelişiyor. Hızla değer kazanan bir uydu kent bölgesi olan Bahçekent, planlı gelişimi ile İstanbul'un önemli lokasyonlardan biri haline geliyor. Sur Yapı olarak Semt Bahçekent ile hem yatırımcıya hem oturumcuya hitap ediyoruz" diye konuştu.

Yüzde 5 peşinle setış
Elmas, şunları söyledi: "Metrekare fiyatlarının 3 bin 800 TL civarına geldiği bölgede lansmana özel 2 bin 950 liradan satışa çıkarak hem oturumcuya hem de yatırımcıya ilk günden kazandırmayı hedefliyoruz. Üstelik lansmana özel yüzde 5 peşinatla satışlara başlıyoruz. Projede ticari alanların yerleşimini dışa dönük olacak şekilde düşündük. Böylece tüm bölgeye hizmet sağlayacağız. Bölgenin gelişimi için yaklaşık 600 milyon lira yatırım yapacağız. Projelerimiz ile bölgeye değer katmaya hazırlanıyoruz."

İhaleyi geçen yıl kazandı
Mayıs 2016'da yapılan Emlak Konut Hoşdere 6. etap arsanın satış karşılığı gelir paylaşımı ihalesini 602 milyon lira satış toplam geliri ve 150 milyon 500 bin lira şirket payı toplam geliri teklifiyle Sur Yapı ve Hatay Akpınar İş Ortaklığı kazanmıştı.

1.1 milyarlık ciro hedefi
Sur Yapı, 2017'de gayrimenkul, alışveriş merkezleri ve enerji alanlarında yatırım yapacağını açıklamıştı. Bu yıl 25'inci yılını kutlayan şirket, 2.7 milyar liralık yatırımla 8 proje hayata geçirmeyi planlıyor. Cirosunu 650 milyon liradan 1.1 milyar liraya çıkarmayı hedefleyen Sur Yapı, 2 bin 706 birim inşa edecek, iki rüzgâr santrali ile 180 milyon TL'lik enerji yatırımını faaliyete alacak. 2.7 milyar TL yatırım değeri bulunan 8 projede 2 bin 558 konut ve 148 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 706 bağımsız bölüm satışa çıkarılacak.
BİZE ULAŞIN