Tanıtımda Körfez ülkelerine ağırlık verdik

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum, tanıtımlarda Körfez ülkeleri başta olmak üzere, Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ağırlık verdiklerini söyledi

Tanıtımda Körfez ülkelerine ağırlık verdik
Türkiye'den 10'a yakın sektörün katılımıyla gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar, Katarlı yatırımcıların da ilgi odağı oldu. Fuara katılan Türk gayrimenkul şirketleri, ekonomisi güçlü, istikrarlı, gelişmiş altyapı yatırımları ile modern bir Türkiye algısının dünya kamuoyuna yansıtılmasında rol alan Expo Turkey by Qatar Fuarı'nın yıldızı oldu. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Expo Turkey by Qatar Fuarı'yla Türkiye ve Katar'ın stratejik ortaklığının dünya sahnesine çıktığı söyledi. Kurum, iki büyük ülkenin ekonomik ilişkilerini kuvvetlendirmek ve bölgede daha etkin bir ticari güç oluşturması için düzenlenen fuarda oluşan enerjinin yakın gelecekte alışverişe dönüşeceği mesajını verdi. Fuarların uzun vadede sonuçlarının görüneceği bir etkinlik olduğunu belirten Kurum, "İlk olmasına karşın ilginin iyi olması önümüzdeki fuarlara katılımın daha da artacağını gösteriyor" dedi.

FIRSATLARI ANLATTIK
Kurum, yabancının ilgisini daha da artırmak adına Emlak Konut olarak yurtdışındaki tanıtım faaliyetlerine yoğunluk verdiklerini belirterek, başta Katar gibi Körfez ülkeleri olmak üzere, Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde de yüksek potansiyelli çalışmalarına ağırlık vererek orta vadede ülke tanıtımını yapıp yatırımlarını anlatmaya çalışacaklarını söyledi. Fuarda Türk şirketleriyle beraber ekonomik anlamda ortaklıklar kurarken Türkiye'nin tanıtım faaliyetlerini de gerçekleştirdiklerini aktaran Kurum, "345 metrekarelik stant alanımızda yüklenici firmalarımızla beraber hem projelerimizi hem de devlet eliyle düzenlenen teşvikleri ve yatırımcılar için cazip olan yatırım fırsatlarını anlattık" ifadelerini kullandı. Kurum, Türkiye'nin hedeflerine hızla ilerlediğini vurgulayan Kurum, şunları söyledi: "Avrasya Tüneli, Marmaray, Çanakkale Köprüsü, 3. Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osman Gazi Köprüsü gibi mega projelerin ardı ardına hayat bulduğu Türkiye geleceğe emin adımlarla koşarken, Emlak Konut GYO da 2023'e 250 bin bağımsız bölüm vizyonuyla hazırlanıyor."
BİZE ULAŞIN