Luna’dan yatırım atağı

Elektrik sayaçları sektörünün öncü firması Luna, Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ampulsüz led armatürlerle devrim niteliğinde bir gelişmeye imza attı

Luna’dan yatırım atağı
Yıllık yaklaşık 4 milyon sayaç üretimiyle Türkiye'nin hem kamu hem de özel sektörde sayaç ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılayan Luna, teknolojik altyapısı ve 50'ye yakın Türk mühendisten oluşan uzman Ar-Ge merkezinin özverili çalışmalarıyla led teknolojisi kullanarak ampulsüz armatür üretti. Klasik armatürlerden 14 kat, tasarruflu armatürlerden 3 ve tasarruflu led armatürlerden yaklaşık 2 kat daha fazla tasarruf sağlayan ampülsüz armatürler aydınlatma sektöründe bütün kalıpları yıkacak bir niteliğe sahip. Uzun yıllardır elektrik teknolojisi üzerine ciddi Ar-Ge çalışmaları yürüttüklerini belirten Luna Elektrik ve Elektronik San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, "Dünyada son yıllarda popüler hale gelen led aydınlatmaların sağladığı enerji tasarrufu herkes tarafından biliniyor. Esasen durum tam olarak öyle değil. Yani led ile aydınlatma yapmak tasarruf yaptığımız anlamına gelmiyor. Onu verimli kullanmak ve bilinçli ürünler yaratmak gerekiyordu. Biz de biraz bu yola kanalize olduk ve aydınlatma sektörüne adım attık" dedi. 26 yıllık elektrik teknolojisi üretimi tecrübesine sahip olduklarını hatırlatan Karabağlı, "Biz sahip olduğumuz elektronik, yazılım ve bilişim teknolojilerimizi, enerjiyi ölçme kabiliyetimizi burada yarattığımız yeni ürünler üzerinde kullandık. Enerjileri doğru bir şekilde ölçerek ve kontrol altında tutarak gerçek tasarruf sağlayan, kullanıcı dostu ürünler yarattık" diye konuştu.

DOĞAL GAZ SAYACI SIRADA
Mustafa Karabağlı, elektrik sayaçları, su sayaçları ve ampülsüz armatür üretiminin yanı sıra benzer bir alan olan doğalgaz sayaçları konusunda da şuan sektörü gözlemlediklerini ifade etti.
BİZE ULAŞIN