2023 için üzerimize düşeni yaparız

Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, Türkiye’nin ilişkili olduğu bölgelerde etkili olmayı hedeflediklerini belirterek, “2023 vizyonu için üzerimize düşeni yapacağız” dedi

2023 için üzerimize düşeni yaparız
Bankamızın 2023 vizyonu, bölgesinin en güçlü bankalarından biri olmaktır" diyen Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, Türkiye'nin 2023 hedeflerinin ekonomi ayağında bankaların, önemli bir rol oynadığını söyledi. İstanbul Finans Merkezi'nin (İFM) 2023 hedeflerinin en önemli ayaklarından biri olduğuna hatırlatan Aydoğan, "Vakıfbank olarak biz de 2023 yılını İFM'deki yeni yerimizde karşılayacağız" dedi.

FİNANSMAN SAĞLAMAYA DEVAM
Önümüzdeki yıllarda tasarruf bilincindeki artışla birlikte yeni yatırım araçlarına ihtiyaç duyulacağına dikkat çeken Aydoğan, "Bankaların bu konuda rolü önem arz etmektedir. Bununla birlikte bankalar, dış ticaret konusunda finansman sağlamaya devam edecek. Ayrıca büyük altyapı projelerine ihtiyaç duyulacağını ve sektör olarak bizlerin de bu büyük projelerin finansmanında yer alacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. Halil Aydoğan, Vakıfbank'ın önümüzdeki döneme ilişkin stratejisi ile ilgili olarak, "Vakıfbank olarak sektördeki etkinliğimizi korurken tasarruf mevduatımızı ve toplam mevduatımızı da artırmayı hedefliyoruz. 2023 yılında sadece Türkiye içinde değil Türkiye'nin coğrafi, tarihi, siyasi, kültürel ve ekonomik olarak yakın ilişkide olduğu bölgelerde en etkin bankalardan biri olmayı hedefliyoruz. Ülkemizin 2023 yılı hedeflerine ulaşması için, Vakıfbank ailesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmekten mutluluk ve onur duyacağımızı belirtmek isterim" dedi.

TÜRKİYE POZİTİF AYRIŞACAK
Türkiye'nin 2002'den başlayan 15 yıllık süreç içerisinde ciddi ekonomik ve yapısal dönüşümleri hayata geçirdiğine dikkat çeken Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, "Son anayasa halk oylaması ile başka bir döneme giriyoruz. Dolayısıyla, önümüzdeki sürecin geçmişe nispetle daha farklı ve dinamik olacağını söylemek mümkün" dedi.

İSTİKRAR İYİLEŞTİRİYOR
Türkiye ekonomisinin, istikrar dönemlerinde ciddi bir iyileşme gösterdiğine vurgu yapan Utku, "Önümüzdeki dönemlerde, Türkiye sahip olduğu jeopolitik konumu, genç nüfusu ve basiretli girişimcisi ile diğer ülkelerden olumlu ayrışacak potansiyeli olduğunu düşünüyorum. İslami finans alanında merkez olma hedefini gerçekleştirmesi durumunda İstanbul, ciddi bir canlılık ve zenginlik geliştirmeye adaydır" dedi.

GÜNDEME IŞIK TUTUYOR
Melikşah Utku, 32. yaşını kutlayan Sabah gazetesi ile ilgili olarak, "Medya organları, ülkelerin gelişimini ve toplumun sağlıklı bilgi almasını sağlamak noktasında kilit önemde kuruluşlar. Ülkemizde de medyanın ülkelerin ve toplumun gelişimi için ne kadar kritik olduğunu, özellikle 15 Temmuz hadisesiyle daha derinden hissettik. Bu hain girişimde tüm medya kuruluşları cesur bir duruş sergiledi ve milletin yanında durarak basın organlarının maslahatını kanıtladı. 32 yıllık geçmişinde Türkiye'nin gündemine ışık tutan Sabah gazetesinin gelecekte de önemli vazifeler ifa edeceğini düşünüyor ve 32. yaşınızı tebrik ediyoruz" dedi.

SABAH DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI
Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, SABAH gazetesinin 32. kuruluş yıl dönümü ile ilgili olarak, "Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu bu kritik siyasi dönemde, ülkemizin seçkin ve saygın gazetelerinden olan Sabah gazetesi, demokrasiye sahip çıkma görevini üstlenmiştir. Demokrasiye bağlılığı, ilkeli haberciliği, habercilikteki etkinliği ve ciddiyetiyle Türk kamuoyunun güvenini kazanan Sabah gazetesinin 32. kuruluş yıldönümünde sizi, yazı ailenizi ve saygı değer çalışanlarınızı tebrik ederken başarılarınızın devamı temenni ederim" açıklamasında bulundu
BİZE ULAŞIN