Referandum bitti artık koşma zamanı

MÜSİAD Başkanı Olpak, Türkiye’nin 16 Nisan sonrası istikrarı yakalama adına önemli bir eşiği geçtiğini belirterek, “Halk istikrar ve güven için ‘evet’ oyu verdi. Kazanan ya da kaybeden yok. Şimdi daha hızlı koşma zamanı” dedi

Referandum bitti artık koşma zamanı
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Türkiye'nin kaderini belirlediği 16 Nisan referandumuyla istikrar ve güven ortamının kalıcı hale geldiğini, bu nedenle de iş dünyasının önünde büyüme için geniş bir alan oluştuğunu belirtti. Türk halkının, vatandaşlık sorumluluğunu yerine getirererek, Türkiye için en doğru olduğuna inandığı şekilde oyunu kullandığını söyleyen Olpak, "Yüzde 85 oranında bir katılımla gerçekleşen referandumda halk geleceğine sahip çıktı ve istikrar ve güven için Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne 'evet' dedi. Bu karar milletin ortak aklının sonucudur. Dolayısıyla; yenen veya yenilen, kazanan veya kaybeden yok. Bu kararın tek kazananı milletimizdir" dedi.

30 ŞEHİRDE TOPLANTI YAPTIK
MÜSİAD olarak, Türkiye'nin geleceğinin oylandığı bu referandum sürecinde çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ve 28 Şubat'tan 8 Nisan'a kadar yaklaşık 30 şehirde 'Gelecek Senin, Sahip Çık' toplantıları yaptıklarını vurgulayan Olpak, şöyle konuştu: "Bu toplantılarda, anayasa maddelerinin detaylarına veya günlük siyasi tartışmalara girmeden, değişikliğinin anlamını iş dünyasının bakış açısıyla anlattık. Geldiğimiz noktada, Türkiye'nin artık belirsizlikle, siyasette vesayetle, toplumda düşmanlıkla, ekonomide gerilemeyle, hukukta adaletsizlikle ve uluslararası kamuoyunda itibarsızlığa neden olan darbelerle, muhtıralarla ve müdahalelerle kaybedecek zamanının olmadığını, köklü çözümlere ihtiyacımız olduğunu hatırlattık. Milletimizin kararı bu beklentilerimizi doğruladı. Yeni sistem ile Türkiye'nin önündeki engellerin kalkacağına inanıyoruz. MÜSİAD olarak, yeni dönemde bürokrasinin çarklarında kaybolmadan, güven ve istikrar ortamında daha güçlü bir Türkiye için çalışmalarımızı ara vermeden sürdüreceğiz. Çünkü artık daha hızlı koşma, durmadan ilerleme zamanı. Bu süreçte yavaşlamak dahi bizi geriye götürür. Böyle bir dönemde medyanın üstleneceği rolün büyüklüğü de yadsınamaz. Özellikle dış basın yoluyla ülkemizde yaşanan olayları gerçeklerden farklı yansıtan medya kuruluşlarına karşı, tarafsız ve güvenilir haberleri ile kamuoyunu en doğru şekilde bilgilendiren yayınların önemi daha da arttı."

"SABAH'ın 32'nci yılını kutluyorum"
Olpak, bu yıl 32'nci yılını kutlayan SABAH gazetesini de tebrik ederek, "32 yıldır haber çalışmalarıyla gündem yaratan, Türkiye'nin sayılı gazetelerinden Sabah Gazetesi'nin bu görevi en doğru şekilde yaparak, örnek teşkil edeceğine inancımız tam" dedi.
BİZE ULAŞIN