Şimdi gündemimiz ekonomi olacak

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, işadamlarının moralini yükseltti. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, eski sistemdeki tıkanıklıkların ve bürokrasinin biteceğini belirterek, “Her alanda hız kazanacağız. Artık gündemimiz ekonomi olacak” dedi

Şimdi gündemimiz ekonomi olacak
Türkiye'nin büyüme için belirlediği 'ihracata' dönük üretim modelinin oyuncuları, referandum sonrası gelen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, gelecekteki istikrarsızlık dönemlerini tamamen bitirdiği, bu nedenle de tek gündemlerinin ekonomi olması gerektiğini düşünüyor. 65 bin ihracatçının çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi de, referandum sonuçlarının Türk milletinin güven ve istikrarın devamı yönünde görüş bildirdiğini ortaya çıkardığını söyledi. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Artık bundan sonra ülke gündemimizde hiçbir zaman koalisyonlar ve bu dönemlerde yaşadığımız istikrarsızlıklar ve belirsizlikler yer almayacak. Artık, ülkemizde karar alma mekanizmaları çok daha hızlı ilerleyecek. Bürokratik engeller azalacak. Bakanlıklarımız arasındaki koordinasyon artacak. Kamu verimliliği sağlanacak. Ve her alanda hız kazanacağız. Böylece, Türkiye istikrarlı ve yüksek oranlı büyüme patikasına tekrar girecek. Ülkemizde her alanda güven ve istikrar sağlandığı taktirde üretimimiz, yatırımlarımız ve ihracatımız çok daha yukarılara çıkacak ve 2023 hedeflerimize çok daha emin adımlarla ilerlemiş olacağız" diye konuştu.

TEŞVİKLERİ İYİ DEĞERLENDİRELİM
Önümüzdeki dönemde ülke olarak ekonomiye daha fazla odaklanılması gerektiğini vurgulayan Büyükekşi, "Bu doğrultuda, hükümetimizin sunduğu destekleri yatırımcılarımızın ve ihracatçılarımızın çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Artık önümüz bahar. Güçlenen ve büyüyen Türkiye olarak bu tarihten itibaren potansiyelimizin çok daha üstünde büyüme kaydetmeliyiz. İstikrarı seçen milletimiz piyasalara güven verirken, biz de iş dünyası olarak milletimiz ile birlikte geleceğe çok daha umutlu bakıyoruz" şeklinde konuştu. İhracatta "atılım yılı" ilan ettikleri 2017'nin, aynı zamanda Türkiye'nin de atılım yılı olacağını söyleyen Büyükekşi, bu aşamadan sonra ihracatçıya ve yatırımcıya düşen görevin 'durmaksızın, her gün üstüne daha fazla koyarak çalışmak, daha fazla üretmek, daha fazla ihracat gerçekleştirmek ve daha fazla istihdam sağlamak' olduğunu söyledi.

SABAH'I TEBRİK EDİYORUM
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Sabah gazetesinin 32'nci yılını da tebrik etti. Büyükekşi şöyle konuştu: "Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı olarak 32 yıldır sürdürdükleri sorumlu yayıncılık anlayışı ve her daim milletimizi doğru bilgilerle aydınlatarak yol gösterdiği için tebrik etmek istiyorum. Milletçe en çok muzdarip olduğumuz konulardan birisi de medyamızın sorumsuz ve yalan haberlerle gündemin çarpıtılması ve insanlarımızın doğru bilgiye erişiminin önüne set çekilmesi olmuştur. Bu noktada, Sabah gazetesi etki gücü ve önemi itibariyle milletimizin doğru bilgiye ulaşmasında çok önemli bir rol üstleniyor. Sabah gazetesine başarılarının devamını diliyorum."
BİZE ULAŞIN