Türkiye istikrar ve reformlara kapı aralıyor

İstikrarın ve reformların hâkim olacağı yeni bir döneme girildiğini belirten Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, “Temel başlıklarımız, cari açık ve enflasyonun düşürülmesi ile dış ticarette rekabet gücümüzün artırılması olacak” dedi

Türkiye istikrar ve reformlara kapı aralıyor
Türkiye'nin ekonomik istikrarın ve yapısal reformların hâkim olacağı yeni bir döneme daha kapı araladığını belirten Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Yakın gelecekte ekonomimizin temel başlıkları cari açık ile enflasyonun aşamalı olarak düşürülmesi ve büyüme performansımızın artırılması olacak. Dış ticarette uluslararası rekabet gücümüzü artıracak mallar üreten sektörlerin daha fazla desteklendiği, bu kapsamdaki yatırımların teşvik edilerek istihdamın artırıldığı bir süreç yaşayacağız" şeklinde konuştu.

CAZİBE MERKEZİ OLACAĞIZ
Yatırım ortamının iyileştirilmesine dönük düzenlemelerin Türkiye'yi uluslararası finans kaynakları için etkin bir cazibe merkezi haline getireceğine inandıklarını da belirten Ali Fuat Taşkesenlioğlu şunları söyledi: "Halkbank olarak biz de bu süreçte, kamu kuruluşlarıyla işbirliği içinde ekonomik reformların tamamlayıcısı olmayı sürdüreceğiz. 2001 yılında yaşanan ekonomik krizi en az hasarla atlatmayı başaran Türkiye, bu tarihten itibaren istikrardan beslenen ve tüm dünyaya örnek olacak bir başarı hikâyesine başladı. 2023 hedefleriyle hız kazanan bu hikâye bir takım çevreleri rahatsız ederken, ülkemizin milli birlik ve beraberliğini hedef alan girişimler hız kazandı."

SABAH milletin yanında olmayı sürdürdü
Taşkesenlioğlu SABAH'ın 32'nci yılı ili ilgili olarak şunları söyledi: "Başta 15 Temmuz olmak üzere, ihanet örgütlerinin ülkemizi hedef aldığı tüm girişimlerde Türk basının demokrasimiz açısından önemi bir kez daha anlaşıldı. Sabah Gazetesi de bu süreçte gösterdiği kararlı duruş ve taviz vermeyen yayıncılık anlayışıyla milletimizin yanında olmayı sürdürdü. Kuruluşundan bu yana demokrasimizin güçlü bir sesi olan Sabah'ın yeni yaşını kutluyor, halkımızın doğru ve ilkeli bir şekilde bilgilendirilmesi için gecesini gündüzüne katan tüm çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum."
BİZE ULAŞIN