Türkiye, yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecek

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, referandumda Türkiye’nin güçlü ekonomiyi seçtiğini belirterek, “Ülkemiz bundan sonra yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecek” dedi

Türkiye, yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecek
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 16 Nisan'da gerçekleştirilen referandumun ardından Türkiye'nin siyasi istikrarla birlikte güçlü ekonomi için tercihini yaptığını belirterek, "Belirsizliklerin de sona ermesiyle beraber ülkemiz bundan sonra yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecek" dedi. BTSO Başkanı Burkay, Türkiye tarihi için milat niteliğinde olan referandum sürecini hayırlısıyla tamamladıklarını söyledi. Türkiye'nin istikrarlı bir büyümenin yolunu açacağına inandıkları referandumun en sevindirici tarafının ise yüzde 85'lere ulaşan katılım oranı olduğuna dikkati çeken Başkan Burkay, demokratik hakkına sahip çıkan milletin daha yüksek kalkınmayı ve dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer almayı sonuna kadar hak ettiğini vurguladı. Referandum ile halkın güçlü bir siyasi iktidar ve güçlü bir ekonomi için kararını verdiğini dile getiren Başkan Burkay, "Demokratik ve siyasi kazanımlarımız arttıkça, ekonomik kazanımlarımız da artacaktır. Türkiye'nin hedeflerine artık daha kararlı adımlarla yürüyeceğine inanıyorum" diye konuştu. "İSTİKRAR YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇACAK"
Türkiye'de 1960 yılından bu yana 26 hükümet değişikliği yaşandığını ifade eden İbrahim Burkay, koalisyon hükümetleriyle ortaya çıkan siyasi ve ekonomik krizlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kurulmasıyla tarihe karışacağını vurguladı. Türk halkının anayasa değişiklik kararının Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunlara ve engellemelere de cevap niteliği taşıdığını vurgulayan İbrahim Burkay, şöyle konuştu: "Belirsizliklerin olduğu bir dönem daha geride kaldı. Anayasamız daha demokratik ve etkin bir yapıya kavuştu. İstikrar güvenin, güven ise yeni yatırımların ve ekonomideki büyümenin yolunu açacaktır."

"TURKUVAZ MEDYA ÖRNEK BİR DURUŞ SERGİLEDİ
Son dönemlerde ülkemiz çok kritik eşikleri aşarak önemli sınavlardan başarıyla geçti. Ülkemiz açısından çok önemli olan bu süreçlerde Turkuvaz Medya Grubu ve Sabah gazetesi de örnek bir duruş sergiledi. 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilen referandumun ardından halkımız güçlü bir siyasi iktidar ve güçlü bir ekonomi için tercihini yaptı. Karar mekanizmasının hızlı işlediği, yapısal reformların hayata geçirileceği yeni bir süreç için adımlar atıldı. Reform adımlarını hızlandırmak ve kalkınma hedeflerine daha kararlı bir şekilde ilerlemek adına Türkiye'nin yeniden ivme kazandığı bu süreçte Sabah gazetesi de çok önemli bir misyona sahip. 32 yıldır profesyonel kadrosu ve üstlendiği sorumlu habercilik anlayışıyla her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer alan Sabah gazetesi'nin bundan sonra da halkın doğru bilgilendirilmesi konusunda rehber olmaya devam edeceğine inanıyorum. Ülke menfaatlerini ön planda tutan bin anlayışa sahip olan Sabah gazetesinin kuruluşunun 32. yılını kutluyor, Turkuvaz Medya'nın değerli yöneticileri başta olmak üzere mesleğini onurlu bir şekilde sürdüren tüm çalışanlarına başarılarla dolu nice yıllar diliyorum

80 BİN İSTİHDAM HEDEFİ
BTSO'nun gerçekleştirdiği çalışmalar ve yürüttüğü projeler sayesinde Bursa'nın ülke kalkınmasına verdiği katkıyı sürekli artırdığını dile getiren Başkan İbrahim Burkay, "Bursa iş dünyası olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 'İstihdam Seferberliği'ne destek vererek bu yıl için 80 bin yeni istihdam hedefi koyduk. İlk çeyrekte 19 bin kişilik istihdam sağladık" dedi.
BİZE ULAŞIN