Yeni dönemde iş dünyasına da roller düşüyor

FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova “İstikrarla birlikte iş dünyasına da görevler düşüyor. Yatırımların artacağı bu dönemde daha çok çalışmak zorundayız” dedi

Yeni dönemde iş dünyasına da roller düşüyor
Referandumun ardından Türkiye'nin belirsizlik sürecini atlattığını söyleyen FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, "Hükümetimizin istikrarı sağlamasının ardından iş dünyasına da görevler düşüyor. Yatırımların artacağı bu dönemde özellikle yabancıların ticari mülklere olan yatırımlarını artıracak tanıtım ve iletişim çalışmalarını düşünmek ve bunun için çabalamak zorundayız. Hükümetimizden bir beklentimiz daha var. Tapu kanununda yer alan yabancı şirketlerin mülk edinmesini engelleyen kanunda son bir düzenleme yapılması gerekiyor" diye konuştu. Kumova, "Yeni dönemde ne gibi projeleri hayata geçirmeyi planlıyorsunuz" sorusuna ise şu cevabı verdi: "Yeni dönem, hem siyasi hem de ekonomik anlamda her şeyin daha iyi olacağına inandığımız bir süreç. Biz de yeni yatırımlarımızı bu projeksiyon kapsamında gerçekleştireceğiz. Gelişen teknoloji ve değişen neslin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tasarladığımız A sınıfı ofis projelerinde iş dünyasını yeniliklerle buluşturduk. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm konut projelerimizde de sektöre öncülük ederek yolumuza devam etmenin heyecanını yaşıyoruz. Yeni dönemde de bu heyecanımızı artırarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Özellikle daha ucuz ve nitelikli konut projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Geçmiş 5 yılda 2 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirdik. Gelecek 5 yılda da bunun en az iki katını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

ÖNEMLİ BİR DÖNÜŞÜM
Gayrimenkul sektöründe 32 yıl öncesiyle bugünü karşılaştıran Kumova sözlerine şöyle devam etti: "32 yıl içinde konsept anlayışımız değişti, önceleri bireysel binaların inşa edildiği bir sektörde, yaşam alanları ve donatıları ile bütünleşen, malzeme kalitesi çok yüksek dünya çapında projeler gerçekleştirildi. Ofis pazarı, konut binalarındaki ofislerden plazalara ve şimdi de kampüs ofislere evrildi. Cadde dükkanları ise kendine yeni bir kardeş edindi ve büyük AVM'ler hayatımıza yerleşti. Sonuç olarak Türkiye'nin gelişiminin öncüsü gayrimenkul sektörü, ünü dünyaya yayılan önemli projelere imza atarak Türkiye'nin çehresini değiştirdi."

SEKTÖR OLARAK SABAH'A TEŞEKKÜR EDERİZ
Kumova'nın SABAH gazetesi ile ilgili görüşleri ise şu şekilde: "Sabah gazetesi, 32 yıldır tarafsız gazetecilik anlayışıyla gerçekleri kamuoyuna duyuran en önemli kanal ve aynı zamanda gayrimenkul sektörü için yatırımcıya rehber niteliğindedir. Haberleriyle, dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri aktarmasıyla herkesin ilk aklına gelen bir yayın kuruluşudur. Gazetenin 32'nci yaşını kutlar, bugüne kadar gazetenin çatısı altında görev yapmış ve gazetenin bu günlere gelmesinde emek göstermiş herkese FerYapı olarak teşekkür ederiz"
BİZE ULAŞIN