Tempoint 4.100 liradan satışta

Tempoint 4.100 liradan satışta

İnşasına Hollandalı Multi ile Turkmall tarafından başlanan ancak yarım kalan Forum TEM projesi, Gül Proje ve Nata Holding işbirliğinde 2019’da tamamlanacak

  • Ekonomi
  • Pazartesi 09.05.2017
Gül Proje ve Nata Holding ortaklığı, 2007'den bu yana Sultangazi'de tek çivi çakılmadan bekleyen Forum TEM AVM'nin yerinde Tempoint projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı. Projenin lansman toplantısında konuşan Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın, Milli Emlak'tan 55 milyon liraya arsayı satın alan Hollandalı Multi Turkmall ortaklığının, burada 'Forum TEM' adında bir alışveriş merkezi inşa etmeyi planladığını hatırlattı.

ARAZİ 47 MİLYON EURO
Ortaklığın yaşam alanını 2011'de hizmete açmayı planladığını, ancak inşa sürecinin planlandığı gibi gitmediğini aktaran Sönmez, şöyle devam etti: "Multi ile Turkmall'un ortaklığı 2009'da bozulunca inşaat da durdu. Sonra Nata Holding, Forum TEM AVM'nin arsasını 47 milyon euroya satın aldı. Arazide hasılat paylaşımı modeliyle karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding ile Ocak 2015'te anlaştık ve projede inşaata başladık. 2019'un ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz." Aydın, toplam 885 milyon liralık yatırımla 468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan oluşan projede metrekare fiyatlarının 4 bin 100 liradan başladığını ifade ederek, "Proje tamamlandığında 1.2 milyar liralık tutara ulaşmayı hedefliyoruz. Projede yüzde 5 peşinat ve 36 ay sıfır faiz imkânı bulunuyor" dedi. Aydın, Tempoint'in de teslimat döneminde yüzde 100 prim yapmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Referandumdan sonra önümüz açıldı
Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gül ise referandumun ardından gayrimenkul sektöründe yaşanan hareketliliğe de dikkat çekerek, "Hükümetin gayrimenkul sektörüne verdiği destekler hem yatırımcı hem de sektör temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı. 16 Nisan öncesi askıya alınan yatırımlar bir bir hayata geçiyor. Sektörün önü açıldı" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN