Halkbank projelere yine sahip çıkacak

Halkbank, mega projelere 6.7 milyar dolarlık kaynak sağladı. Genel Müdür Ali Fuat Taşkesenlioğlu, “Sanayiyi destekleyen projelere sahip çıkmayı sürdüreceğiz” dedi

Halkbank projelere yine sahip çıkacak
Ekonomik reformların tamamlayıcısı olma misyonuyla yeni yıla iddialı bir başlangıç yapan Halkbank, bu yılın ilk çeyreğinde net kârını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 79.3 artırarak 1 milyar 219 milyon liraya çıkardı. Bankanın toplam kredileri yüzde 5.8 artarak 218.1 milyar lirayı çıktı. Halkbank'ın, KOBİ kredilerinin de dahil olduğu ticari kredilerini, 2016 sonuna göre yüzde 6.6 artırarak 134.8 milyar liraya çıkardı.

15 TEMMUZ'UN İZİ SİLİNDİ
15 Temmuz sürecinin izlerinin silindiğini ve ekonomiye hâkim olan güven ortamının iş dünyasını rahatlattığını belirten Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Türkiye'nin 2023 hedeflerine giden yolda atağa kalkma zamanının geldiğini söyledi. Taşkesenlioğlu, "Ülkemizi hedef alıp, gelecek ideallerimize koşarken bizi yavaşlatabileceğini sananlar her girişimlerinde yenildiler ve boşa uğraştıklarını gördüler. Önemli bir virajı geçtik, artık atak yapmalıyız" dedi.

6.7 MİLYAR $ FİNANSMAN
Halkbank olarak, performans önceliklerinin Türkiye'ye değer katacak mega projeleri ve dış ticarette uluslararası rekabet gücünü artıracak sektörleri desteklemek olacağını belirten Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Halkbank gibi ülke menfaatleriyle bütünleşmiş bankaların performansı stratejik önemini artırıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim köprülerinin finansmanı ile enerji, kamu özel sektör işbirliği projeleriyle satın almalar dâhil ülkemizin önemli projelerine bugüne kadar 6.7 milyar dolar finansman sağlamış durumdayız. Türk sanayisini destekleyen, milletinin geleceğine yatırım yapan projelere sahip çıkan bir banka olmaya devam edeceğiz" dedi.

6 EMEKLİDEN BİRİ HALKBANK'TA
Emekli müşterilerini unutmadıklarını ifade eden Genel Müdür Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Türkiye'de yıllarca çalışıp, primlerini ödeyip sonunda emekliliğe hak kazanan 12 milyona yakın emekli yurttaşımız var. Onların memnuniyetine verdiğimiz önemle, emekli maaşı alan müşterilerine promosyon ödemesi yapacağını açıklayan ilk bankalardan biriyiz. Maaşını çekmek için evden çıkan her 6 emekliden biri Halkbank'a geliyor" diye konuştu.İHRACATA AĞIRLIK VERECEK
Türkiye'nin küresel rekabette iddialı olduğu alanlarda yenilikçi adımlar atmayı sürdüreceklerini belirten Taşkesenlioğlu, "Mart ayında son beş yılın rekoruna imza atan ihracatçılarımız, nisanda da yüzde 7'nin üzerinde bir artış sağladı. Bu artış, dış ticaret açığının önemli bir konu başlığı olduğu bir dönemde gayet olumlu. Bu tabloyu değerlendirirken, döviz kurundaki artışı da dikkate almamız lazım. Ticari kredilerimizdeki artışın, ihracat performansımıza yansımasını görmekten mutluyuz. Kredi portföyümüzü bu anlayış doğrultusunda geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN