NATO üssüne film platosu

NATO üssüne film platosu

Haliç Kongre Merkezi’nin işletmecisi Mehmet Naci Topsakal, NATO’nun Beykoz’daki füze üssüne film platosu inşa etmek için kolları sıvadı. Topsakal, bu yıl 600 milyonluk 3 konut projesine başlayacaklarını da söyledi

Haliç Kongre Merkezi İşletmeleri, PİA Sahne Teknolojileri, Hicaz Havacılık Hizmetleri ve Turizm ve Kuzey Şehircilik firmalarıyla farklı sektörlerde faaliyet gösteren Mehmet Naci Topsakal, 'Yeni Yapı' markasıyla konut sektöründe atağa kalktı. 600 milyon lira yatırım değeri olan 3 konut projesine başlayan şirket, ayrıca NATO'nun Beykoz'daki füze üssüne de Hollywood benzeri bir film platosu inşa etmek için kolları sıvadı. Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal, 2011'de başladıkları projenin 270 dönüm arazi üzerinde hayata geçirildiğini söyledi.

Mevzuata takıldı
Şu ana kadar projeye sadece 10 milyon TL'lik yatırım yapabildiklerini anlatan Topsakal, mevzuata takıldıklarının altını çizdi. Projenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait olduğunu kaydeden Topsakal, projedeki sıkıntının Orman Bakanlığı'nın mevzuatından kaynaklandığını, problemin bölgenin turizm alanı ilan edilmesiyle aşılabileceğini söyledi. Film platosu alanının 270 dönümünü İBB'nin Orman Bakanlığı'ndan kiraladığını, buna 50 dönüm daha ilave yapılacağını ifade eden Topsakal, proje kapsamında, otel, dış çekim mekânları, su altı çekimleri için havuz birimlerinin olduğunu kaydetti.

600 milyonluk 3 proje yolda
Yeni yatırım planlarından da bahseden Naci Topsakal, "İstanbul'da bir daire çizdik. Bu daire içinde ulaşımın kolay olduğu lokasyonlar bulunuyor. Yatırımlarımızı bu alanlara yapacağız. Aydın Nazilli'de 100 milyon, İstanbul Bağcılar'da ise 150 milyon liralık yeni yatırımımız olacak. Geçtiğimiz ay ön satışına başladığımız 350 milyon lira yatırımla hayata geçireceğimiz Alibeyköy'deki Yeniköy Konakları ile birlikte toplam 600 milyon liralık yeni yatırıma imza atacağız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN