Satışların % 45’i erken rezervasyondan

Taleplerin geçen seneye göre yüzde 70 arttığını aktaran Cenk Angın, yıl sonunda fark yaratacaklarını söyledi

Satışların % 45’i erken rezervasyondan
Tatilbudur.com CEO'su Cenk Angın, bu yıl erken rezervasyon sürecini çok hareketli geçirdiklerini söyledi. Angın, "2017 erken rezervasyon kampanyalarımıza olan talepler geçen seneye göre yüzde 70 oranında arttı. Yıl sonunda erken rezervasyon satışlarının toplam tatil satışlarındaki pay oranının yüzde 45 olacağını öngörüyoruz. Bu doğrultuda en zor yılda bile tecrübemizle, ürün ve hizmetlerimizle fark yaratacağımızı düşünüyoruz" dedi. Yerli turistin yüzde 50'sinin 4 ay önceden yüzde 35'inin de 1 ile 4 ay öncesinden tatilini satın aldığını aktaran Angın, "Bu oran bize yerli turistte erken rezervasyon bilincinin oturduğunu gösteriyor. Talebin her yıl artarak büyüyeceğini düşüyoruz" diye konuştu. Erken rezervasyon yaptıranların yüzde 90'ının yurtiçi tatili tercih ettiğine dikkat çeken Angın, yurtiçinde tatil yapan misafirlerin en çok tercih ettiği bölgeleri Antalya'da Kemer, Belek ve Alanya, Ege'de ise Bodrum, Çeşme, Marmaris, Fethiye olarak sıraladı.

ÇİN'E AÇILDIK
Yurtdışına giden misafirlerin ilk rotasının Kıbrıs olduğuna dikkat çeken Angın, "Farklı kültürleri keşfetmek isteyen misafirlerimiz Avrupa, Uzakdoğu, Güney Afrika, Latin Amerika gibi lokasyonları tercih ediyor. Ancak Avrupa her zaman ilk sırada yer alıyor" dedi. TatilBudur'un bu yıl farklı ülkeleri görmek isteyen misafirleri özel çalışmalar yaptığını aktaran Angın, Çin'e açıldıkları bilgisini verdi. Misafirlerine sundukları önerilerle de değinen Angın, şunları anlattı: "Misafirlerimiz vize alma ihtiyacı olmadan Belgrad, Üsküp ve Ohrid gibi Balkan şehirlerinde tarihe yolculuk yapabilirler. Farklı yemekler ve kültürler tanımak isteyenlere Uzakdoğu Bangkok- Pattaya turlarını öneririz."

10 LİRAYA UÇAK BİLETİ VERİYORUZ
Cenk Angın, Tatilbudur. com'un erken rezervasyon kampanyasında yurtiçinde günlüğü 60 TL'den başlayan otel fiyatlarının yanı sıra 10 TL'den başlayan fiyatlarla gidiş-dönüş uçak bileti de sunduğuna dikkat çekti. Angın, "Deniz manzaralı, butik ya da beş yıldızlı yüzlerce otel alternatifini değerlendirerek tatil yapmak isteyen misafirlerimize, 9 taksitle ödeme kolaylığına ek olarak 72 saate kadar koşulsuz iptal sigortası sunuyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN