FETÖ’den çıkardığımız üyeler binde 5 civarında

MÜSİAD’ın yeni başkanı Abdurrahman Kaan, “İçimizde FETÖ’den çıkardığımız üyeleri binde 5 olarak söyleyebilirim. Çok cüzidir” dedi

FETÖ’den çıkardığımız üyeler binde 5 civarında
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "İçimizde FETÖ'den çıkardığımız üyeleri binde 5 olarak söyleyebilirim. Çok cüzidir. Biz merceği büyüterek bunu yaptık ama birçoğu da şu anda incelemelerden sonra serbest durumdadır. Biz kurumumuzu düşünerek kendilerini üyelikten çıkarma işlemini gerçekleştirmiştik. Yani yok gibi diyebilirim" dedi.

81 İLE TOSİ
Anadolu Ajansı'na konuşan Kaan, yeni dönemde Stratejik Alanlar ve Politikalar Başkanlığı diye bir birim oluşturduklarını belirterek, "Bu birimde 4 yönetim kurulu üyesi var. Stratejik hedef olarak bizim savunma sanayi ve havacılık diye bir başlığımız var. Sanayide ve yatırımda dönüşüm, stratejik alan olarak gördüğümüz gıda, tarım ve hayvancılık ile çevre diye başlıklarımız var. Bu konuda alanında uzman yönetim kurulu üyesini koyduk ve üst kurul oluşturduk. 16 sektör kurulumuz yine çalışacak. Burada oluşan fikirleri üst kurulumuz alıp hükümetimizle paylaşacak" dedi. Yaz sonunda yeni binaya taşınacaklarını söyleyen Kaan, Türkiye'nin, bu yılki büyümesinin yüzde 3.5'in altına düşmeyeceğini belirtti. Kaan, 3 yıldır üzerinde çalıştıkları Toplu Sanayi İdaresi (TOSİ) projesini de şöyle anlattı: "Her şeyimiz hazır, içinde 200 tane, 500 ila 2 bin metrekare arasında, büyüyebilen bir sanayi sitesi modeli... İçinde meslek lisesi, kreş ve spor salonları da olacak. Bunun TOKİ üzerinden yapılmasını öngörüyoruz. Sanayi sitesinin yanına, oradaki çalışanların da yaşayabileceği TOKİ konutları tarzında bir konut sistemini de yerleştireceğiz. 81 ilde en az bir TOSİ kurulabilir. Bazı illerimizde 2-3 tane açılabilir."
BİZE ULAŞIN