Gençler için istihdam eylem paketi geliyor

Başbakan Binali Yıldırım’dan gençlere müjde geldi. Genç işsizliğin önüne geçecek bir istihdam eylem planı hazırladıklarını söyleyen Yıldırım, “Plan bu ay sonuna kadar hazırlanacak ve yürürlüğe girecek” dedi

Gençler için istihdam eylem paketi geliyor
Başbakan Binali Yıldırım, genç işsizliğin önüne geçecek bir istihdam eylem planı hazırladıklarını ifade ederek, "Çalışmalar bu ay sonuna kadar tamamlanacak ve yürürlüğe koyacağız. Bundan sonraki önceliğimiz bir yandan işsizliği azaltırken bir yandan da acil tedbirleri hayata geçirmek" dedi. Meclis'te partisinin grup toplantısında ekonomiye ilişkin önemli mesajlar veren Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:
GÜÇLÜ PERFORMANS SERGİLEDİK: 2016'da 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ve teröre rağmen yoğun mücadelemiz ve aldığımız tedbirler sayesinde 2016'yı yüzde 2.9 büyüme ile kapattık. Bu sene hedefimiz olan yüzde 4.2'nin üzerine çıkacağız.
VATANDAŞIN YÜKÜNÜ ALDIK: 10 milyon mükellefin devlete olan vergi, SSK prim borçlarını yeniden yapılandırdık. 120 milyar tutan bir yükümlülüğü yıllara yayarak vatandaşın üzerindeki yükü aldık. Son bir yılda vaat ve icraatlarımızın yüzde 85'ini tamamladık.
ÖNCELİK İŞSİZLİĞİ AZALTMAK: İstihdam seferberliğinin yanı sıra gençlerimiz için bir istihdam eylem planı hazırlıyoruz. Çalışmalar bu ay sonuna kadar tamamlanacak ve yürürlüğe koyacağız. Bundan sonraki önceliğimiz işsizliği bir yandan azaltırken acil tedbirleri hayata geçirmek. Kılıçdaroğlu gençleri ne çok düşünüyormuş meğer. Gençleri düşünseydin 18 yaşında seçilmeye 'evet' deseydin de samimi olduğunu millet görseydi.
SIRTINDA YUMURTA KÜFESİ YOK: Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. İstediği şeyi istediği yerde söyleyebiliyor. 'Kıdem tazminatı kalkacak işçinin geleceğini karartacaklar' diyor. Çalışma hayatının iyileştirilmesi için her türlü tedbiri alan iktidar AK Parti'dir.
HAKLARA HALEL GELMEYECEK: Çalışanların kazanılmış hakkına halel gelmesine izin vermeyeceğiz. Buna kıdem tazminatı da dahil. Türkiye'nin önündeki hedefleri yakalaması için birçok alanda reform yapmaya ihtiyaç var. Bu hafta Meclis gündeminde üretim teşvik ve reform paketi var. Bununla beraber üretim artışı daha fazla olacak.

'HESAP BİLMİYORSUN'
Ana muhalefet partisi genel başkanı bir toplantıda attı tuttu. Ne diyor 'Türkiye'de 7 milyon işsiz var, 5 milyon genç işsiz var, hükümet bunlara ne tedbir alıyor' diyor. Kılıçdaroğlu'nun hesap kitaptan anlamadığını biliyorduk da bu kadar geniş aldığını bilmiyorduk. Türkiye'de 27.5 milyon çalışan var. İşsizlik oranı yüzde 12.6. Yani çalılan nüfusun yüzde 12.6's ı çarptığınızda yaklaşık 3.5 milyon. Yüzde 100 sapma olur mu kardeşim. Hesap uzmanısın sen ya. Geçmişte hesaplarını denetlediği firmaların neden battığını iyi anladık.

ZEYTİN AĞACI SAYISI YÜZDE 72 ARTTI: Zeytin Kanunu ile ilgili düzenleme Meclis'te görüşülmeden muhalefet istismar arayışına girdi. Neymiş zeytin alanları yok edilecekmiş. 15 yılda zeytin ağacı sayısı 100 milyondan 172 milyona çıktı. Yüzde 72 artış. Türkiye'yi zeytin üretiminde dünya ikincisi yaptık. Zeytinciliğe önem vermek lafla değil yaptığınız icraatlarla ortaya çıkar. Muhalefetin derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Bizim derdimiz ise ülkenin sorunlarına çözüm üretmek.
BİZE ULAŞIN