THY'den flaş Alitalia hamlesi!

İtalyan medyasında yer alan Türk Hava Yolları'nın (THY) finansal olarak zor durumda bulunan İtalyan havayolu şirketi Alitalia'nın satışı ile ilgilendiği iddia edilmişti. Alitalia haberlerine THY'den yalanlama geldi

THY'den flaş Alitalia hamlesi!

İtalyan Il Messaggero gazetesinin haberine göre, Alitalia ile ilgili niyet beyan eden 30'un üzerindeki şirket ve fon arasında THY de yer alıyor.

Habere göre, Alitalia ile ilgilenen şirketlerden hiçbiri şirketin tamamını satın almakla ilgilenmezken; sadece havayolu şirketinin bazı varlıklarına ilgi gösteriyor.

İtalya'nın finansal olarak zor durumdaki havayolu şirketi Alitalia'yı satmakla görevlendirilen yetkililer, dün yaptıkları açıklamada 32 şirketin Alitalia ile ilgilendiklerini yazılı olarak kendilerine ilettiklerini belirtmişti.

İtalyan yetkili Stefano Paleari dün yaptığı açıklamada, "32 tane niyet beyanı aldık, değerlendirmek için çalışıyoruz" dedi.

THY'DEN AÇIKLAMA: HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Bu gelişmenin Türk medyasında da geniş yer bulmasının ardından Türk Hava Yolları'ndan konuyla ilgili bir açıklama geldi. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün kişisel Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Türk Hava Yolları'nın İtalyan Alitalia şirketinin satışı ile ilgilendiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN