Yunanlardan 'Türk' uyanıklığı!

Uyanık Yunan işletmeciler, şimdi de Türk mutfağının lezzetlerinden lahmacuna göz dikti! Türkler’in akın ettiği Mikonos’taki lüks mekan Nammos, baklava ve nargileden sonra bu sezon da menüye lahmacun ekleme kararı aldı

Yunanlardan 'Türk' uyanıklığı!

Son yıllarda Türkler sayesinde cebini dolduran Yunan işletmeciler, uyanıklıklarını yine konuşturuyor... Yoğurt, Türk kahvesi, lokum ve baklavayı dahi sahiplenerek restoran menülerine koyan Yunanlar, şimdi de lahmacuna göz dikti! Komşu'nun en gözde adalarından Mikonos'un lüks mekanı Nammos, bu sezon Bodrum'la lahmacun savaşına girecek!

TÜRK USTA ARANIYOR...

Yaz boyunca Türk zenginlerinin akın attığı mekan, yaptığı araştırmalar sonucunda Bodrum'da lahmacunun oldukça popüler olduğunu öğrendi. Türkbükü'ndeki Maça Kızı'nda lahmacun ile ayranın 70 TL'ye satılıyor olması da Nammos'taki işletmecilerin iştahını kabarttı... Türk turistlerin mekanlarına binlerce euro'luk hesap bırakmasının ardından geçtiğimiz sezonlarda mekanlarında Ajda Pekkan ve Tarkan'dan Türk şarkıları çalıp nargile ve baklava servis eden Yunan işletmeciler, bu sezon menüye lahmacun ekleme kararı aldı. Böylece Yunan işletmeciler, Türk müşterilerinin kalbini bir kez daha çalmayı amaçlıyor.

FİYATI MERAK KONUSU

Bunun için başta Bodrum olmak üzere bazı popüler mekanlarda araştırmalar yapan Nammos'un uyanık işletmecileri, lahmacunu en güzel şekilde yapabilecek Türk bir usta arayışına girdi... Lahmacunun yanında ayran da servis etmeyi planlayan işletmecilerin bunun için kaç euro fiyat biçeceği da merak ediliyor. Ancak Nammos'taki cep yakan fiyatlar düşünüldüğünde lahmacun ile ayranın buradaki fiyatının, Türkbükü Maça Kızı'ndaki dillere destan ücretini geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor...

Magazin ve sosyete dünyasının akın ettiği Nammos'ta Türk müşterilerin fazla olması üzerine nargile ve baklava servisi başlamıştı.

BİZE ULAŞIN