Yerli Finkafe 1 yılda 100 bin üyeye ulaştı

Yerli Finkafe 1 yılda 100 bin üyeye ulaştı
Bir yılda 100 bin kullanıcıya ulaşan yerli sosyal medya platformu Finkafe, ihracata hazırlanıyor. Yüzde 100 Türk mühendislerinin ürünü olan platformun bir benzeri Polonya'da kurulacak. Başlar başlamaz 10 milyon dolarlık yazılım ihracatı yapan Finkafe, 29 farklı dil seçeneği, 20 farklı konu başlığı ve 500 karakter kullanımıyla küresel oyuncular arasına girmeyi hedefledi.

10 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Finkafe'nin sahibi Mobil Finans Teknoloji Hizmetleri A.Ş'nin (MOBİFİN) Yönetim Kurulu Başkanı Arif Ünver, yüzde 100 yerli yazılımla hizmet verdiklerini söyledi. Türkiye'deki ilk server yatırımını yaptıklarını ve yatırım miktarının 10 milyon lira olduğunu vurgulayan Ünver, "80 milyona yakın nüfusu olan ülkemizde 52 milyon sosyal medya kullanıcısı bulunuyor. Rusya ve Çin'in kendi sosyal medya platformlarını kurmaları ilgimizi çekti. Biz de bu gerçekten yola çıkarak yerli sosyal medya platformumuzu oluşturduk. Yılsonunda hedefimiz takipçi sayımızın 1 milyona ulaşması" şeklinde konuştu.

DÜNYAYA AÇILIYOR
Ünver, platformu uluslararası boyuta taşıdıklarını ve yurtdışında yaşayan Türkler'in de siteye üye olduklarını söyledi. Kendi sosyal blog sistemini kurmak isteyen ülkelerle de irtibata geçen firma, Polonya ile el sıkıştı. Sahip oldukları bilgi ve birikimleri diğer ülkelere pazarlayacaklarını belirten Ünver, "İlk ihracatımız Polonya'ya olacak. Burada 10 milyon dolarlık iş yapacağız. Bunun yanısıra, Azerbaycan, Türk cumhuriyetleri ve Balkanlar'dan da 10'a yakın ülkede işbirliğimiz olacak" dedi. Ünver, şirketin New York Stock Exchange Borsası'nda işlem görmesini amaçladıklarını belirtti.

SİBER SALDIRILARA DİRENÇLİ
Finkafe'de robot hesap açılamıyor. 3 ay kullanılmayan hesap kapatılıyor. 50 akademisyenin görev yaptığı Finkafe'nin siber saldırıya da dirençli olduğuna vurgu yapılıyor.
BİZE ULAŞIN