Ekonomi istikrar sayesinde büyüdü

CNR Holding Başkanı Erem, ekonominin aynası olan fuarcılığın hareketli olmasının ümit verdiğini söyledi. Erem, “İstikrar her sorunu çözer” dedi

Ekonomi istikrar sayesinde büyüdü
Ekonominin barometresi niteliğindeki fuarcılık sektörü, yeni Türkiye için gerekli olan istikrarın 16 Nisan sonrası yakalanmasıyla hedeflerini büyüttü. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, referandum sonrasında ülkede sağlanan istikrar ile birlikte yeni Türkiye'nin önüne koyduğu tüm hedeflere ulaşacağına inandıklarını söyledi. İş dünyası temsilcileri olarak güvenli bir ortamın verdiği huzurla birlikte artık rahat bir nefes alacakları döneme girdiklerini vurgulayan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erem, "Ülkemizdeki güven ve istikrar ortamının sürmesi en büyük temennimizdir. Türkiye'nin ancak güçlü bir ekonomi ile ayakta kalabileceği düşüncesini taşıyan iş dünyasının bugün ana gündeminde yalnızca ekonomi var" diye konuştu.

YATIRIMLARA HIZ VERDİK
CNR Holding olarak tüm güçleriyle ülke ekonomisine destek sunmak için yatırımları hızlandırdıklarını belirten Erem, "Türkiye'nin üretimine, istihdamına ve ihracatına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz fuarlarımızda 50'nin üzerinde sektörün temsilcilerini hedef pazar alıcılarıyla buluşturuyoruz. Fuarlarımızda, her yıl binlerce katılımcıyı yüz binlerce ziyaretçi ile bir araya getiriyoruz. Türkiye'nin en önemli ihracat merkezi konumundayız ve ülkemize önemli oranda döviz girdisi sağlıyoruz" diye konuştu.

SEKTÖR BATILI ÖLÇEKLERİ YAKALADI
Türk fuarcılık sektörünün son zamanlarda batıdaki ölçekleri yakalamaya başladığını da söyleyen Erem, 2023 yılında İstanbul'un global finans merkez haline dönüşmesi ile birlikte uluslararası fuarcılık anlamında da dünyanın en önemli destinasyonlarından biri haline geleceğini vurguladı. Ceyda Erem şöyle konuştu: "CNR Holding olarak 2017'de 50 fuar organizasyonu yapmayı planladık. Gıda, eğitim, seramik, ambalaj ve güvenlik sektörlerinde yeni fuarlarımız olacak. Büyüme stratejimiz kapsamında bu yıl 50 milyon TL'lik bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Biz ülkemizin bugününe ve geleceğine inanıyoruz. Bu inançtan aldığımız güçle Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz."
BİZE ULAŞIN