Güven ve istikrar başarıyı getirecek

Prontotour’un patronu Ali Onaran, sağlanan güven ve istikrarın başarıyı getireceğini söyledi. Onaran, “Siyasi ve ekonomik istikrar turizme pozitif yansıyacak” dedi

Güven ve istikrar başarıyı getirecek
Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Türkiye'nin turizmde önemli başarılara imza attığını belirterek, dünyanın önde gelen turizm ülkelerinden biri olduğunu söyledi. Bu başarının devam etmesi için güven ve istikrarın büyük önem taşıdığını vurgulayan Onaran, "Son yıllarda Ortadoğu ülkelerinden bir ilgi oluştu. Bu pazar çeşitliliği ve turizmin farklı bölgelere yayılması açısından kıymetliydi. Türkiye'nin özellikle konaklama sektöründe önemli başarılara imza attığını ve kalitesiyle dünya standartlarının üzerinde hizmet verdiğini görüyoruz. Kıyı otellerimizle fiyat/kalite dengesi açısından rekabet edebilecek ülke sayısı çok az. Politik gelişmeler ve dünyayı tehdit eden terör olayları nedeniyle son yıllarda talep Akdeniz'deki rakip ülkelere kaymış görünüyor. Ancak son dakika satışlarıyla ilginin yine Türkiye'ye kayacağını düşünüyoruz" dedi. Siyaset ve ekonomide istikrarlı bir döneme girildiğinin altını çizen Onaran, "İstikrarlı bir döneme en çok turizm sektörünün ihtiyacı var. Bu nedenle hem siyasi hem ekonomik istikrar turizm sektörüne pozitif yansıyacak" diye konuştu.

GENÇLERE ÖZEL KAMPLAR
Yeni dönemde katma değerli ürünlerin sayısını artırmayı planladıklarını anlatan Onaran, başta bilgi işlem olmak üzere çeşitli alanlarda 6 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ifade etti. 2017'de projelerine hız kesmeden devam ettiklerini aktaran Onaran, şunları anlattı: "Gençler ve çocuklar için yeni bir markayı hayata geçirdik. Türkiye'de gençlerin hem fiziksel hem de mental anlamda kendilerini geliştirmelerini sağlayacak nitelikli kamplara ihtiyaç vardı. Biz bu önemli boşluğu doldurmak amacıyla bir yıldır çalışıyorduk. Friends Camps ile belirli bir konsepti olan, 7-17 yaş çocuk ve gençlerin çok seveceği kampları devreye aldık." Yeni dönemde hac ve umre organizasyonları için de yeni bir markayı hayata geçirmeyi planladıklarını anlatan Onaran, ayrıca Pronto World adıyla Avrupa'dan tüm dünyaya seyahat hizmeti verecekleri yeni bir projeyi de tamamlamak olduklarını kaydetti. Onaran, "Ayrıcalıklı tatil deneyimi yaşamak isteyenler için yurtdışında yoğun ilgi gören ProntoPlus markasını yurtiçine de taşıdık. 2017'de daha da çok çalışarak başarılı bir yıl geçireceğimizi düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN