Türkiye güçlü olduğunu her seferinde kanıtlıyor

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Kaan ile çıtayı yükseltmek için kolları sıvayan MÜSİAD, referandum sonrası oluşan yeni Türkiye atmosferinin herkese güven verdiği belirtti. MÜSİAD açıklamasında, “Her türlü sıkıntıyı atlatabilen Türkiye, gücünü herkese gösterdi” denildi

Türkiye güçlü olduğunu her seferinde kanıtlıyor
Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu değişen ve yeni Başkanı Abdurrahman Kaan olan işadamı derneği MÜ- SİAD, Türkiye'nin artık atağa kalkma zamanının geldiğini düşünüyor. MÜ- SİAD'dan yapılan açıklamada, Türkiye'nin 2008 yılında yaşanan küresel ekonomik krizin negatif etkilerinin ortadan kalktığı son 27 çeyrekten bu yana ortalama yüzde 6.8'lik büyüme performansıyla sayılı büyük ekonomiler arasında yer aldığını belirtilerek, dünyanın 18'inci ve Avrupa'nın 7'nci büyük ekonomisi, OECD ve G-20'nin faal bir üyesi olan Türkiye'nin şimdi atağa kalkma zamanının geldiği vurgulandı. Açıklamada, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olma özelliğini, yaşadığı tüm zorluklara rağmen, ayakta kalan ekonomisi ile her seferinde yeniden kanıtladığı belirtildi. Bu büyümenin bölgedeki savaşlara, içeride ve dışarıda örgütlenen FETÖ, PKK ve ona destek veren diğer örgütler ile DAEŞ'le mücadelesine, uluslararası toplumun gözlerini kapadığı 3 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapmasına ve de bazı ülkelerin ekonomik ve siyasi olumsuz tavırlarına rağmen elde edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, "Türkiye'nin en güçlü ve büyük devletlerden biri olma yolunda kararlı adımlarla ilerlerken, bunu gören karanlık grupların engellemek için her şeyi denediğini ve buna rağmen ülkenin yoluna devam ettiği vurgulandı. Açıklamada, "15 Temmuz darbe girişimi sonrası dünya Türkiye'de bir kaos olmasını beklerken, biz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açtık. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz darbe girişimin üstünden yalnızca 1 ay geçmişken, terör örgütlerine yönelik 'Fırat Kalkanı' adlı sınır ötesi operasyonu düzenledi. Ülkemiz bir yandan 3'üncü Havalimanı'nın inşaatına devam ederken diğer yandan iki kıtayı deniz altından tüp geçitle bağlayan dev proje 'Avrasya Tüneli'ni tamamladık. Tüm bunların yanında, Türk Hava Kuvvetleri'nin geleceğe yönelik önemli projelerinden biri olan 2. askeri uydumuz Göktürk 1 uzaya fırlatıldı. 18 Mart'ta Çanakkale 1915 Köprüsü'nü açtık. Bu atılımlar Türkiye'nin hedeflerine ulaşmadaki istikrar ve iddiasının ne kadar güçlü olduğunu kanıtlıyor. 2023 için hedeflediğimiz; dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girmekten, daha adaletli gelir dağılımına ulaşmaya, toplumun refah düzeyini yükseltmekten yerli ve yüksek teknolojili ürünlerin oranını yukarı çekmeye kadar birçok gayemize hızlı ve kararlı adımlarla ilerliyoruz"denildi.

HİÇBİR YATIRIMI ERTELEMEDİK
MÜSİAD olarak yaptıkları her çalışma ile ülke kalkınmasına katkıda bulunmaya gayret ettikleri belirtilen MÜSİAD açıklamasında, "15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından dahi işadamları olarak hiçbir yatırımımızı ertelemedik, hiçbir programımızı iptal etmedik. Çünkü hedefimiz büyük. Bu hedefe ulaşmak için durmak değil, yavaşlamak bile bizi geriye götürür" denildi.
BİZE ULAŞIN