Yeni Türkiye’nin KOBİ’leri bu formüllerle lig atladı

Yeni Türkiye’nin KOBİ’leri bu formüllerle lig atladı
Yeni Türkiye'nin ekonomisi uzun süredir istikrardan besleniyor. Ancak küresel ekonomilerde sular henüz durulmadı. Maliyet yönetimi, ihracat ve teknoloji yeni dönemde KOBİ'lerin can simidi olacak. İşte yeni dönemin öne çıkan başarı kodları:

PEŞİN ALIN VE SATIN
Ticarette sanılanın aksine peşin ticaret çok daha kârlıdır. Çünkü alabildiğimiz peşin ıskontosu banka faizinden daha düşüktür. Bu durumda aradaki fark kadar kâra geçilmiş olunur. Ayrıca peşin ticaret sizi ekonomide el üstünde tutulmanızı ve güvenilirlik ölçütünün en üst sırasında yer almanızı sağlayacaktır.

YETENEĞE SAHİP ÇIKIN
Maliyet düşürmek için personel giderlerine de odaklanılabilir. Ancak burada işçi çıkarmak en son yöntem olmalı. KOBİ'leri ancak iyi elemanlarıyla sektörlerinin en iyisi olabilirler. Onları elde tutmak için çaba harcamak gerekir.

İNOVATİF OLMAK ŞART
İnovasyon, şirketler için kârlı büyümenin, ülkeler için de ekonomik büyüme ve kalkınmanın tek yolu haline geldi. Dünyanın önde gelen şirketleri inovasyonu sürdürülebilir büyümenin ilk şartı olarak görüyor.

VERİLERİ İNCELEYİN
Şirketinize özel olarak hazırlanmış gelir ve giderlerinizi anlık olarak görebildiğimiz finansal yazılımlar kullanın. Ayrıca kurumsal ve finansal yönetim sistemlerini öğrenerek, gelenekselliğin getirdiği yüklerden kurtulabilirsiniz.

TEŞVİKLERİ KULLANIN
Türkiye girişimci teşvikleri konusunda adeta bir cennet. Her yıl toplamda 5 ila 8 milyar doları bulan destek paketleri açıklanıyor. Özellikle KOSGEB, TÜBİ- TAK, TTGV, kalkınma ajansları, İGEME gibi kurumların teşviklerini yakından takip edin.
BİZE ULAŞIN