Teknik Yapı’dan müzeli rezidans

Hatıraların silinmesini istemediklerini söyleyen Teknik Yapı Başkanı Durbakayım, Ören Bayan fabrikasının arazisine ilk müzeyi kuracaklarını açıkladı

Teknik Yapı’dan müzeli rezidans
Teknik Yapı, Kartal'da Diktaş Ören Bayan İplik Fabrikası'nın yerinde hem konut, hem de ofis inşa etmek için kolları sıvadı. Yapılan kat karşılığı anlaşmayla çalışmalarını başlatan şirket, Deluxia Park Residence ve Deluxia Park Business olmak üzere iki farklı etaptan oluşan projede rezidans blokunu satışa çıkardı. Satışa çıkarılan Deluxia Park Residence projesinde 364 adet bağımsız birim yer alıyor. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, kentsel dönüşüm projeleri hayata geçerken hatıraların silindiğini anlatırken, yeni projelerinde bir müze kuracaklarını söyledi.

ALTIN ÜÇGENE YATIRIM
Dönüşüm çalışmalarına hızla devam ettiklerini anlatan Durbakayım, özellikle 'Altın Üçgen' diye adlandırdıkları Kartal, Soğanlık, Maltepe ve Tuzla'da etkin olduklarını söyledi. Durbakayım, bölgede ilk dönüşüm projesini yapan firmalardan biri olduklarını ifade etti. Kartal'da 6 projeyi hayata geçirdiklerini belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ise toplam 2.5 milyon metrekarenin üzerinde inşaat yaptıklarını söyledi. Durbakayım, yeni projede 60 aya da 0 faiz uyguladıklarını da belirtti.
BİZE ULAŞIN