Köprü onarımı ağustosta bitecek

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 26 yıl sonra ilk kapsamlı çalışma başlatıldı. Anadolu yakasından Avrupa istikametine başlayan çalışmalarda iki şeridin kapatılması sonucu trafikte sıkıntı yaşandı

Köprü onarımı ağustosta bitecek
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki 26 yıl sonra bakım-onarım çalışmaları 12 Haziran'ın ilk dakikalarından itibaren başlatıldı. Gece dubalarla Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası istikametinde iki şerit kapatıldı. Asfalt kazıma çalışmaları başlatılırken sabah saatlerinden itibaren trafiğin akması için Avrupa- Anadolu istikametinde bir şerit karşı yönden gelen araçlara ayrıldı. Trafiğin akış hızına ve zamana göre bu yolların açık tutulacağı kaydedildi. Köprüdeki çalışmayla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Kontrol Merkezi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde mevcut asfaltın kaldırılması, çelik tabliye yüzeyinin kumlanması, tabliye izolasyonunun ve yeni asfalt tabakalarının serilmesi ile köprü tabliyesinin her iki ucundaki mevcut genleşme derzlerinin sökülerek yerine yeni derzlerin montajları yapılacaktır. İstanbul halkını en az etkileyecek şekilde azami özen gösterilerek çalışmalar 24 saat, 3 saat vardiya esasına göre yapılacaktır."

2.5 ay sürecek
Köprünün iki şeridinde başlayan asfalt kazıma çalışması nedeniyle İstanbullular'ın trafikte bunalmaması için tatil dönemine denk getirildiği, önümüzdeki günlerde trafiğin daha da azalacağı kaydedildi. Çalışmalar 31 Ağustos'ta sona erecek.
BİZE ULAŞIN