Haziran ayı emekli maaşları ne zaman yatıyor? - Emekli maaşı ne zaman yatacak? - İşte yanıtı

Ramazan Bayramı'nın gelmesine sayılı günler kala ''emekli maaşları ne zaman yatıyor?'' cevabı en çok merak edilen sorulardan birisi oldu. Emeklililer bayram öncesi maaşını çekmek isterken bekledikleri haber ise geldi. Emekli maaşlarının yatacağı tarih belli oldu. Peki Haziran ayı emekli maaşı ne zaman yatacak? İşte merak edilen tüm detaylar...

Haziran ayı emekli maaşları ne zaman yatıyor? - Emekli maaşı ne zaman yatacak? - İşte yanıtı

Her yıl coşkuyla kutlanan Ramazan Bayramı'na sayılı günler kaldı. ''Emekli maaşları ne zaman yatıyor?'' sorusunun yanıtı ise merak konusu oldu. Daha önce yapılan açıklamada emekli maaşlarının Ramazan Bayramı'ndan önce verileceği açıklanmıştı. Emeklilerin merak ettiği bu soru cevabını buldu.Haziran ayı emekli maaşları ne zaman yatacak? - İşte yanıtı

HAZİRAN AYI EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATIYOR?

SSK, Emekli Sandığı, Bağ- Kur emeklileri için maaş haftasına girildi. 11.5 milyon kişi, Arife gününe kadar maaşlarını alacak. Temmuz ise emekliler için zam ayı olacak.

9 milyona yakın SSK ve Bağ-Kur emeklisi, normalde maaşlarını her ayın 16'sı ile 28'i arasında alıyor. Memur emeklilerine ise maaşları her ayın 1'i ile 5'i arasında ödeniyor. 25-27 Haziran tarihlerine denk gelen Ramazan Bayramı nedeniyle emeklilere erken ödeme uygulaması hayata geçirildi. Buna göre; SSK emekli, dul ve yetim aylığı alanların 24-26 Haziran tarihleri arasında ödenmesi gereken gelir, aylık ödemeleri, tahsis numarasının son rakamı 4 olanlar için 21 Haziran'da, 2 olanlar için 22 Haziran'da, 0 olanlar için 23 Haziran'da gerçekleştirilecek. Bağ-Kur emekli, dul ve yetim aylığı alanların 25-28 Haziran'da ödenmesi gereken gelir, aylık ödemeleri ise tahsis numarasının son rakamı 5, 7 ve 9 olanlar için 20 Haziran'da, 1 ve 3 olanlar için 21 Haziran'da, 4, 6 ve 8 olanlar için 22 Haziran'da, 0 ve 2 olanlar için 23 Haziran'da yapılacak. Emekli Sandığı emekli, dul ve yetim aylığı alanların 1, 2 ve 3 Temmuz'da ödenmesi gereken aylıkları 22 Haziran'da, 4 ve 5 Temmuz'da ödenmesi gerekenlerin aylıkları da 23 Haziran'da yatırılacak.

İLK MEHMET MÜEZZİNOĞLU AÇIKLAMIŞTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emekli maaşlarının bayramdan önce ödeneceğini SGK'nın açıklaması öncesinde duyurmuştu. 24 TV'ye konuşan Bakan Müezzinoğlu, "Bayramlar emeklilerimiz için çocukları, torunları sevindirme günüdür. İnşallah maaşları bayramlardan önce takdim edeceğiz" demişti.

TEMMUZ ZAM AYI OLACAK

Temmuz ayı ise emekliler için zam ayı olacak. SSK ve Bağ- Kur emeklileri, 3 Temmuz'da açıklanacak enflasyon verilerine göre zam oranlarını öğrenecek ve 16-28 Temmuz arasında zamlı maaşlarını ceplerine koyacak. Memur emeklileri ise Temmuz ayı maaşlarını 22-23 Haziran'da alacağı için, önümüzdeki ay sadece enflasyon farkının ve yüzde 4'lük zammın getirdiği farkı alacak.

BİZE ULAŞIN