İmece’den girişimcilere 120 bin Euro hibe

Sosyal inovasyon platformu İmece, eğitim alanındaki sorunlara odaklanan 4 takıma 120 bin euroluk destek verdi. Zorlu CEO’su Yüngül, “Projenin her aşamasında yer aldık” dedi

İmece’den girişimcilere 120 bin Euro hibe
Atölye ve Zorlu Holding'in kurucu ortaklığı ve S360'ın stratejik partnerliğinde hayata geçirilen sosyal inovasyon platformu İmece, sosyal girişimcilere 120 bin euro hibe verdi. Şubat itibarıyla çalışmalarına başlayan ve eğitim alanındaki sorunlara odaklanan 'Hayal Gücü Merkezi', 'Minizma', 'Senfoni' ve 'Toyi' takımları sağlanacak bu desteklerle kendi kanatlarıyla uçma imkânına kavuşacak.

CANSUYU OLDUK
Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül, platformun herkese açık olduğunu, Türkiye'deki diğer şirket ve kurumları da toplumsal meselelere çözüm üretilmesine öncülük etmeleri için bu platforma beklediklerini söyledi. Zorlu Holding olarak kurucu ortak olmanın getirdiği sorumluluk anlayışıyla projenin her aşamasında yer aldıklarını belirten Yüngül, şu bilgileri verdi: "Hangi toplumsal sorunların öncelikli olduğuna kafa yorduk. Birleşmiş Milletler'in sürdürülebilir kalkınma için belirlediği 17 hedef arasında yer alan nitelikli eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşitsizliklerin azaltılması başlıklarının ülkemiz açısından oldukça önemli ve öncelikli olduğuna karar verdik. Bu düşüncelerle ilk üç mesele sürecini bu başlıklar altında açarak bir anlamda projeye cansuyu vermiş olduk." İmece Direktörü Buğra Çelik ise "Bu süreçte takımlarla üç ay boyunca birebir çalıştık. İmece ilk mezunlarını verdi. Bundan sonra da takımlarla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI ORTA GELİR TUZAĞINDAN KURTARIR
S360 Genel Müdürü Kerem Okumuş, "Bu projeler nitelikli insan kaynağına yatırım yaparak Türkiye'nin orta gelir tuzağından hızla uzaklaşmasını sağlayabilir" dedi. Toplumsal meselelerin inovatif iş fikirleriyle çözülebileceğini aktaran Okumuş, "Bu çözümlerin hayata geçebilmesini ve sürdürülebilirliğini sağlamamız için farklı modellere ihtiyacımız var. İmece, toplumsal meselelere çözüm üretmek isteyen bir platform" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN