Kızılay çalışanına nanoteknolojik kıyafet

Türk Kızılayı’nın 6 bin 500 çalışanı için nano teknolojili kıyafetler üretilecek. Toplam 2 milyon liraya mal olacak üretim ise Çorlu’da gerçekleştirilecek

Kızılay çalışanına nanoteknolojik kıyafet
İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), Türk Kızılayı görevlilerinin yardım faaliyetlerinde giydiği kurumsal kıyafetleri, teknik tekstil kumaşıyla yeniden tasarladı. Kızılay koleksiyonu için başlangıçta 50 bin metre nano teknoloji, antibakteriyel, nefes alabilen, yanmayan, buruşmayan, terletmeyen kumaş kullanıldı. Koleksiyonu ünlü modacı Hakan Akkaya tasarladı. İTHİB ve Türk Kızılayı işbirliğiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan İTHİB Başkanı İsmail Gülle, "Dünya markamız Türk Kızılayı görevlilerinin dünyada ülkemizi temsil ederken giydiği kıyafetleri Türkiye'nin kumaşı ve Türkiye'nin tasarımı ile yeniledik. Kızılayımızın kurumsal kıyafet imajını tasarladık" dedi.

ÇORLU'DA ÜRETİLECEK
Gülle, bu kadar özelliği bir arada barındıran kumaşın ise ilk olarak Türk Kızılayı'nın ihtiyaçları doğrultusunda Öztek Tekstil tarafından Çorlu'da üretildiğini bildirdi. Gülle toplam 2 milyon liraya mal olacak projenin finansmanının ise İTHİB tarafından karşılanacağını söyledi. İTHİB Moda Danışmanı Hakan Akkaya da "8 ayrı tasarımda mont, yelek, pantolon, yağmurluk, polar, basic t-shirt, polo yaka kısa ve uzun kollu t-shirtten oluşan koleksiyonu tasarladık" dedi.

İNSANİ YARDIMA TÜRK KUMAŞI İMZASI
Türk Kızılayı Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Yeni kıyafetlerimizi üzerindeki kırmızı hilalimizle gururla taşıyacağız. 'Türk Tipi Yardım Modeli'nin yanında Türk kumaşı ve tasarımı da insani yardım sektörüne imzasını atacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN