Dev projeye Kütahya imzası

İstanbul Yeni Havalimanı’nın seramiklerini üretecek olan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, ilk etapta 330 bin metrekarelik seramik üretileceğini, maliyetin ise 4 milyon euro olacağını söyledi

Dev projeye Kütahya imzası

Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en büyük projeleri arasında yer alan İstanbul Yeni Havalimanı projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, dev projedeki yerli sermaye gücü dikkat çekiyor. NG Kütahya Seramik de projedeki yerli sermaye gücünün önemli bir parçası olmak için kolları sıvadı. NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Cumhuriyet tarihinin ve dünyanın en büyük projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın yüzde 100 yerli sermaye gücüne sahip olmasında Türkiye'yi tüm dünyada örnek olarak gösterilen bir ülke konumuna yükselttiğini vurguladı.

YERLİ VE YERİNDE ÜRETİM
NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, "NG Kütahya Seramik olarak, 'Yerli, yerinde' bakış açımızın bir sonucu olarak, yerli işgücü potansiyelimizle markamızın dünya ölçeğindeki gücüne güç katacak olmaktan dolayı gururluyuz. Dünyaya örnek olacak bu projenin seramik kullanılan tüm zeminlerine NG Kütahya Seramik imzasını atacağız" diye konuştu.

YÜKSEK DAYANIKLILIK GÜCÜ
Erkan Güral, Kütahya'daki üretim merkezlerinde Türkiye'nin büyük ebatlı seramiklerini ürettiklerini, bu sayede Kütahya'nın üretimde ulaştığı kaliteli işgücünü tüm dünyaya kanıtladıklarını vurguladı. Erkan Güral, işbirliğine ilişkin şu bilgileri verdi: "Projeye yönelik ilk etapta 330 bin metrekarelik seramik üretiyoruz. İşbirliğinin maliyeti yaklaşık 4 milyon euro. Seramiklerin ebadı ise 120x120 cm. Türkiye'de üretilmiş büyük ebatlı, en yüksek dayanıklılık gücüne sahip, renkli granit seramik üreterek aynı zamanda sektörümüze bir ilki kazandırdık."

500 MİLYON LİRALIK KONUT PROJESİ
Erkan Güral, 55 yıllık deneyimlerini Avrupa Yakası'nın "Vazo"su olarak tanımlanan NG Residence ile konut sektörüne kazandırdıklarını söyledi. Güral, şöyle devam etti: "Basın Ekspres'te 500 milyon TL'lik bir yatırımla inşâ ettiğimiz projede 26 katlı rezidans kulesi, 5 yıldızlı zincir otel kulesi, 3 bin 200 kişilik kongre merkezi bulunuyor." Projede yer alan 5 yıldızlı otel kulesi 450 oda ve yaklaşık bin yatak kapasiteli olacak. Otelin işletmesi için ise dünyaca ünlü Marriott markasıyla işbirliği yapılmış durumda.

2 YENİ OTEL DAHA GELİYOR
Son yıllarda turizm sektöründeki yatırımlarına da ağırlık veren NG Kütahya Seramik'in Afyon ve Sapanca'da iki yeni otel projesi bulunuyor. Halen her iki bölgede de otelleri bulunan şirket, yeni yatırımlarını ise kısa sürede hayata geçirmeyi planlıyor.

Bugün neler oldu? (28.06.2017)

BİZE ULAŞIN