Otomatik Katılım’da faizsiz fonlara büyük ilgi

Otomatik katılımda çalışanların büyük kısmının faizsiz planları tercih ettiğini belirten Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, otomatik katılım dışında da faizsiz ürünlere ilginin artacağını söyledi.

Otomatik Katılım’da faizsiz fonlara büyük ilgi
Faizsiz sigortacılık ürünlerinin satışında ciddi bir ivme yakaladıklarını ifade eden Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, faizsiz sigortacılıktaki gelişmelerin ülkemizde ve dünyada büyük yankılarının duyulduğunu ifade etti. Sincek, "Faizsiz BES ve faizsiz sigortacılıkta sektör lideri olma hedefiyle çıktığımız bu yolda 320 bin BES sözleşmesine başarıyla ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Faizsiz sigortacılık ürünlerimizde ise 180 bin adet sigorta sözleşmesine ulaştık. Bizler için en önemli hususlardan biri de misyon edindiğimiz üzere Katılım Emeklilik olarak kendimizi geliştirirken sektörümüzü de geliştiriyoruz. Yalnızca Türkiye içinde değil uluslararası arenada da yaptığımız işin yankılarını duymak gurur verici" şeklinde konuştu. Yeni bir şirket olmalarına rağmen büyük teveccühle karşılanmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Ayhan Sincek, başarının püf noktalarını şöyle özetledi: "Katılım Emeklilik olarak paydaşlarımızla ve katılımcılarımızla daha interaktif ve hızlı etkileşim içerisinde olmaya özen gösteriyoruz. Onları sürekli dinliyor, hassasiyetlerine önem gösteriyoruz. Bu amaçla dijitalleşme sürecinde önemli aşamalar kaydettik. Bu kapsamda değişen ihtiyaçlara uygun yeniden tasarlanarak geliştirilen Katılım Emeklilik web sitesi dünyanın prestijli web ödüllerinden "The Horizon Interactive Awards"tan Corporate & B2B kategorisinde Silver ödülünü aldı. Ayrıca büyük ilgi gören mobil uygulamamızla da müşterilerimizin pek çok işlemini kolayca çözebilmelerini sağlıyoruz."

EN İYİ TEKAFÜL ŞİRKETİ ÖDÜLÜ
Katılım Emeklilik'in, farklı bakış açısı, güçlü iletişim çalışmaları, yenilikçi çözümleri ve en önemlisi müşteri memnuniyetine odaklanan anlayışıyla segmentinde farklı bir kulvar açtığına dikkat çeken Sincek, "Kısa sürede ulaştığımız sayısal büyüklükler memnuniyet verici ve dikkat çekici. Faizsiz sigortacılıkta yani tekafülde, piyasanın lider kurumlarından biri haline geldik. Ayrıca uluslararası arenada başarımızı ödülle taçlandırdık; Global Businness Outlook Awards '2017 En İyi Yeni Tekafül Şirketi Ödülü'nü Katılım Emeklilik'e verdi" dedi. Faizsiz bankacılık gibi faizsiz sigortacılığın da kendine doğal bir büyüme alanı bulduğuna dikkat çeken Sincek, şöyle devam etti; "Milletimizin faizsiz ürünlerimize gösterdiği teveccühe uygun büyüme stratejileri geliştirip başarıyla uyguladık. Sektöre girdiğimiz ilk günden beri hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Ortaya çıkan hacim ve rakamlar potansiyelimizin yüksek olduğunu, yakaladığımız büyüme hızımızı sürdüreceğimizi çünkü faizsiz ürünlere ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor."
BİZE ULAŞIN