Antalya turizmine 300 milyon $’lık katkı

Antalya turizmine 300 milyon $’lık katkı
Düzenlediği golf turnuvalarıyla uluslararası arenada adını duyurmayı başaran Antalya Belek, şimdi de hedefine tenisi koydu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteklediği, Türkiye Tenis Federasyonu'nun katkıları ve Kaya Palazzo'nun ev sahipliğinde ATP World Tour 250 Antalya Open Tenis Turnuvası'nın düzenlendiği Belek'te cumartesi günü final heyecanı yaşanacak.

WIMBLEDON ÖNCESİ SON TURNUVA
Dünyanın 7'nci Türkiye'nin ise ilk Çim Kort Tenis Turnuvası olan Antalya Open Dünyanın en büyük tenis organizasyonu olarak görülen Wimbledon Grand Slam turnuvasından bir hafta önce gerçekleşmesi nedeniyle Wimbledon'a giden yolda düzenlenen son turnuva özelliğini taşıyor. Kaya Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya, yurtdışında Türkiye aleyhinde yürütülen negatif algının kırılabilmesi için uluslararası organizasyonlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

80 ÜLKEDE CANLI YAYIN
Bu organizasyonu Türkiye'ye çekmek için ciddi çaba sarf ettiklerini aktaran Kaya, "Geçen yıl Türkiye tarihinin en zor dönemleri yaşandı. Buna rağmen biz ülkemize olan inancımız asla kaybetmedik. 2016'da yürüttüğümüz yoğun görüşmelerin neticesinde ATP'yi ikna etmeyi başardık. Organizasyon için 10 milyon dolarlık harcama yaptık" dedi. Turnuva için 3 yıllık anlaşma imzaladıklarını aktaran Kaya, gelecek yıl Andy Murray, Roger Federer, Novak Djokovic gibi tenisin ilk beş isminin Antalya'ya gelmesi için ön anlaşma imzaladıkları kaydetti. Yarın oynanacak final maçını Kaya Palazzo kordundan yaklaşık 10 bin kişinin izleyeceğini aktaran Kaya, "Ayrıca maç 80 ülkede canlı yayınlanacak. Bunun reklam eşdeğeri ise 300 milyon doları bulacak" ifadelerini kullandı.DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER YER ALIYOR
34 tenisçinin mücadele ettiği Antalya Open Çim Kort Turnuvası'nda dünya 8 numarası Dominic Thiem'in yanı sıra David Ferrer, Viktor Troicki, Fernando Verdasco, Marcos Baghdatis, Paolo Lorenzi, Borna Coric gibi dünyaca ünlü birçok yıldız tenisçi bulunuyor. 6 Türk sporcunun da seyirci karşısına çıktığı Antalya Open'da Cem İlkel, Marsel İlhan ana tabloda, Altuğ Çelikbilek ve Anıl Yüksel de elemelerde ter dökecek.
BİZE ULAŞIN